• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ”10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI  

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ”10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI  

 

 

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”Sesimizin duyurucuları, yönetimler ile vatandaşın arasındaki en önemli bağın kurulmasında büyük emekleri olan bütün basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum” dedi.

Mesajında; ”Kamuoyunun dünyadan, yurttan, ilinden ve çevresinden haberdar olmasında  en önemli payı olan ve gecelerini gündüzüne katarak çalışan basın mensupları, toplumsal hayatta çok önemli bir işlev görüyor” ifadelerini Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

”Türk basını, tarihin her döneminde insanımızın gözü, kulağı ve sesi olmuştur. Basınımız kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde yerine getirmek için çaba sarf ederYönetim ile milletimiz arasında çok önemli bir köprü görevi gören basınımız, demokrasinin ve Cumhuriyetimizin kökleşmesinde de çok önemli bir yere de sahiptir. Şunu önemle belirtmek isterim ki basınımız, gazetecilerimiz tüm bunların yanı sıra düşüncenin gelişmesine, kişiliğin oluşmasına yaşamın tüm aşamalarına yetenek ve becerilerin elde edilmesine yardımcı olarak bilgileri iletmek işlevini de üstlenmiştir. Bu görevlerin yerine getirilmesinde, gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesinin yanı sıra, meslek etiğinin her şeyin üstünde tutulması, doğru, ilkeli, nesnel ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının benimsenmesi de son derece önemlidir. Bu yaklaşımın, halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi, basınımızın itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır. Mesleğin yıpratıcı ve zor şartlarına rağmen, üstün bir çabayla topluma hizmet eden ve yerelde biz yöneticilerin de sesini, çalışmalarını ve yeni projelerini insanımıza ileten basın mensupları ile gazete çalışanlarımızın bu güzel gününü en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam