Belediye Meclisi Verilen Koronavirüs Arasının Ardından Tartışmalı Başladı

Belediye Meclisi Verilen Koronavirüs Arasının Ardından Tartışmalı Başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında bir süredir yapılamayan Belediye Meclis toplantıları, ülkenin normalleşme sürecine girilmesiyle tekrar başlarken Haziran ayı Belediye Meclis Toplantısı tartışmalı başladı.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin Başkanlığı’nda toplanan mecliste 10 madde görüşülüp karara bağlandı.

Meclisin 1’nci maddesi olan Belediye Encümeni Üyelerinin seçilmesinin ardından 2’nci maddeye geçilirken Gülümbe, Aşağıköy ve Küplü köylerinin çöplerinin İl Özel İdaresi tarafından toplanacağı bilgisi meclis gündemine getirildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Semih Şahin İl  Özel İdaresinin Belediyeler Belediyeler Birliğine üye olduğunu belirterek bundan böyle adı geçen köylerin çöplerinin İl Özele İdaresi tarafından toplanmasının daha uygun olacağını söyledi.

AK parti grup sözcüsü Çetin Kaya ise mücavir alan içinde bulunan köylere hizmetin belediyenin neden hizmet götürmediğini, kendisinin de bir Gülümbe köyü damadı olarak bunları vatandaşlara anlatmakta zorlanacaklarını ifade etti.

MHP Grup sözcüsü Akın Atakan da uygulamanın yanlış olacağını  söyleyerek  alınan kararın yanlış olduğunu kaydetti.

İYİ Parti sözcüsü Ahmet Gürses ise Ak Part’li Çetin Kaya’ya;” Belediyemiz o köylerdeki vatandaşlarımızı mağdur etmez merak etmeyin. İl Özel idaresi çöp toplama şirketi Biosun’a para ödemezse biz Belediye olarak o köylerdeki çöpleri toplamaya devam ederiz, çocuk gibisiniz” dedi.

AK parti meclis üyesi Çetin Kaya ile İYİ Parti’li Ahmet Gürses arasında karşılıklı tartışmaya Belediye Başkanı Semih Şahin de katılınca ortalık bir anda gerildi. Bunun üzerine Başkan Şahin toplantıya 5 dakika ara verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam