BELEDİYE MECLİSİ YOĞUN GÜNDEMLE TOPLANDI

BELEDİYE MECLİSİ YOĞUN GÜNDEMLE TOPLANDI

Bilecik Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı 14 maddelik yoğun olağan gündemle toplandı.

Başkan vekilliği, katip üye, belediye encümeni ve komisyon üyeliklerinin seçimlerinin yapıldığı toplantıda ayrıca başkanlıkça gündeme getirilen  Muhtarlar Derneği için yer belirlenmesi konusu da gündeme alındı.

Toplantının öne çıkan diğer  gündem maddeleri de Bilecik Belediyesi’nin borçlanma yetkisi istemesi ve faaliyet raporunun okunması oldu. Meclis tarafından verilen kararla Belediye olarak 5 Milyon TL’lik borçlanma yetkisi alınırken, Meclis başkan vekili Şadan Turhan’ın faaliyet raporunu okuduğu sırada ise ana muhalefetin tepkisiyle karşılaştı.

BAŞKAN VEKİLLİĞİ SEÇİMİ

Toplantıda ilk olarak başkan vekilliği seçimi gerçekleştirildi. Yapılan oylama sonucu birinci meclis vekili Ak Parti’li Şadan Turhan olurken, ikinci meclis vekili ise Şükrü Selöz oldu.

KATİP ÜYELERİN SEÇİMİ

Başkan Vekilliği seçiminin ardından ise katip üyelerin seçimi gerçekleştirildi. Asil katip üye olarak  Ak Parti’li Sevcan Uzun ve Başak Ekici  seçilirken, yedek üye olarak ise Ak Parti’li Edibe Bekin ve Yücel Yerci seçildi.

ENCÜMEN SEÇİMİ

Seçim heyecanı encümen üyelerinin belirlenmesiyle devam etti. AK Partili Aydın Çelebi, Sevcan Uzun ve Yücel Yerci encümen olarak seçildi.

KOMİSYON SEÇİMİ

5’er kişiden oluşturulmasına  karar verilen komisyonlara şu isimler seçildi:

Plan ve Bütçe Komisyonu:

AK Parti’den: Kadir Bayrak, Aydın Çelebi, Sevcan Uzun

MHP’den: Aytaç Yılmaz

CHP’den: Seyfi Özgen

İmar Komisyonu:

AK Parti’den:Hüseyin Yalçın, Ebu Talip Dursun, Serkan Dalkılıç

MHP’den: Aytaç Yılmaz

CHP’den: Zafer Atasev.

Ücret ve Tarife Komisyonu:

AK Parti’den: Sevcan Uzun, Nihat Can, Nusret Tosun:

MHP’den :Hamdi Salt

CHP’den:Ayhan Arslan.

Kira Tespit Komisyonu:

AK Parti’den: Şükrü Selöz Nihat Can, Nusret Tosun

MHP’den İrfan Yılmaz:

CHP’den Erdoğan Yeşil

 MUHTARLARA KAYI PLAZA’DA YER KİRALANDI

Seçimlerin tamamlanmasının ardından toplantı diğer gündem maddeleriyle devam etti. Başkan Yağcı olağan gündem maddelerinin haricinde Başkanlık tarafından gündeme alınan bir konuyu meclisle paylaştı. Seven Pasajı’nın yıkılma kararının ardından Muhtarlar Derneği için bir yer bulunması gerektiğini belirten Yağcı, muhtarlar için Kayı Plaza’da 4 yıllığına bir yer verilmesini meclisin oylamasına sundu. Gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

 

belediye2

BELEDİYE 5 MİLYON TL BORCA GİRDİ

Meclisin diğer bir önemli konusu da Belediyenin borçlanma yetkisi istemesi oldu. Başkan Yağcı  borçlanma tutarının 5 milyon TL olduğunu belirtirken yapılan borçla Bilecik’in alt yapı ve arıtma tesislerini güçlendireceklerini dile getirdi. Meclisin onayı olmasa da bu projeyi gerçekleştireceklerini sözlerine ekleyen Başkan Yağcı, özel bankalardan, iller bankasından veya finans kuruluşlarından yapacakları borcu meclisin oylamasına sundu. Yapılan oylamada muhalefet çekimser kalırken Ak Parti’nin kabul oyuyla borçlanma yetkisi kabul edildi.

belediye1

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Meclis 1. Başkan vekili Şadan Turhan tarafından Bilecik Belediyesi’nin 2015 yılı faaliyet raporu okundu. Başkan Yağcı raporu meclis üyelerinin sıralarında dinledi. Faaliyet raporu ana muhalefet ve iktidar meclis üyeleri arasında gerginlik yarattı. Tartışmaların ardından toplantı sona erdi.

 

belediye3

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam