• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BELEDİYE SPOR KULÜBÜ JUDO TAKIMINDA BÜYÜK BAŞARI

BELEDİYE SPOR KULÜBÜ JUDO TAKIMINDA BÜYÜK BAŞARI

Bilecik Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren ve ilimizi Judo sporunda temsil eden sporcularımız, Kilis’te düzenlenen turnuvada dereceyle döndüler.

UNİCEF-Federasyonu ve Kilis Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen; minikler ve yıldızlar judo turnuvası, 20 ilden 392 judokanın katılımıyla Kilis’te gerçekleştirildi.

UNİCEF’in ‘Her çocuk için sosyal uyum’ projesi kapsamında finansal katkısı, Federasyon ve Kilis Belediye Başkanlığı’nın desteği ile düzenlenen minikler-yıldızlar judo turnuvasında Bilecikli sporcularımız 10 aşkın dereceyle döndüler.

Kilis, Adıyaman, Antalya, Bilecik, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kırşehir, Kırıkkale, Karaman, Konya, Tekirdağ, Osmaniye, Rize, Şırnak, Tunceli ve Van olmak üzere 20 ilden 149’u kız, 243’ü erkek judoka katıldığı turnuvada, Minikler kategorisinde; 46 kilogramda Eren Nuri Yavaş altın madalya, 55 kilogramda Enver Efe Geyik gümüş madalya, 40 kilogramda Mehro Derviş, gümüş madalya, 38 kilogramda Yusuf Derviş bronz madalya alırken, 30 kilogramda Harun Türkmen 5. 38 kilogramda Seyit Ahmet Özçalık 5.’liği elde etti. Turnuvanın Yıldızlar Kategorisinde ise 48 kilogramda Sümeyye Deniz altın madalya, 66 kilogramda Mikail Zaloğlu altın madalya; 40 kilogramda Elif Arıcı gümüş madalya, 44 kilogramda Elif Gönenç, 48 kilogramda Sıla Durmaz, 57 kilogramda Şevval Yağmur Tunca bronz madalya alırken, 44 kilogramda Hasıla Yaser 5.’liği, 42 kilogramda Mete Taşcı 5.’liği ve 50 kilogramda Rahmi Türkmen de 5.’lik ile döndüler.

Bilecik Belediyesi Spor Kulübü Judo takımı ayrıca 20 il ve kulüp arasında Yıldızlar kategorisinde 3.’lük kupası almaya hak kazanarak, büyük bir başarıya imza attı.

Antrenör Galip Aydın Güner, elde ettikleri başarı hakkında yaptığı değerlendirmede; ‘’Takım olarak, Bilecik’imizi Kilis’te en güzel şekilde temsil ettiğimiz için büyük bir mutluluk duyduk. Bu anlamda bizlere bu gururu yaşatan bütün sporcularımız ve fedakar ailelerine teşekkür ediyorum. Katkıları ile her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Semih Şahin ve belediye çalışanlarına da çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam