BELEDİYE’DEN 40 YILI AŞKIN EVLİ ÇİFTLERE GÜZEL SÜRPRİZ

BELEDİYE’DEN 40 YILI AŞKIN EVLİ ÇİFTLERE GÜZEL SÜRPRİZ

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan etkinlik, 11 mahalleden 40 yılı aşkın evli olan 1'er çift, Bilecik Belediyesi'ne ait araçlar ile evlerinden alınarak, önce kuaföre götürülerek, saç kesimi ve yüz bakımı yapıldı.

 

Daha sonra Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın verdiği yemekte bir araya gelen çiftlere, üzerlerinde isimleri yazılan minik yastık, karanfil ve çeşitli hediyeler taktim edildi.

Bir restorantta gerçekleştirilen yemek program, Belediye Başkan Vekili Nihat Canve eşi Nesrin Can'ın misafirleri kapıda karşılamasıylabaşladı.

 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan, ''Belediye Başkanımız Selim Yağcı'nın talimatları doğrultusunda düzenlediğimiz ve  Başkan Vekilimiz Nihat Can ve eşi Nesrin Can'ın katıldığı programa hoşgeldiniz'' ifadeleriyle başlayarak, şunları söyledi:

''Bilecik Belediyesi olarak bugün güzel bir aktiviteyi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yemek yediğim masada bir taraftan günün önemini konuşurken, bir genç olarak, 10 yıllık bir evliliğe sahip genç olarak, bir hüzün çöktü üzerime. Çünkü sizlerin her biriniz en az 40 yıllık bir evliliğe sahip insanlarsınız. Bu 40 yıl ve üzeri zamanda mutluluğu ve hüznü birlikte yaşadınız, birlikte paylaştınız ve bu uzun evlilik hayatına birlikte imza attınız. İşte bu anlamda 10 yıllık bir evliliğe sahip genç olarak onun için hüzün çöktü. Hatta 50 yıllık evli çiftlerimiz var. Malum günümüz şartlarında evlilikler bazen menfaat üzerine kuruluyor. O aşk denilen manevi haz azalıyor. Ancak bugün iyik varsınız. İyiki böyle güzel bir organizasyonda buluştuk. Bizler, Belediye Başkanımız Sayın Selim Yağcı'nın talimatları ve yakından takibi ile böyle güzel bir programı icra etmek ve aynı ortamda buluşmak istedik. Her 11 mahallemizden birer çift olmak üzere 40 ve üzeri yılı birlikte geçirmiş çiftlerimizi bir araya getirmek istedik ve çok da iyi yaptık diye düşünüyorum. Bizler amacımıza ulaştık. Dedik ki sevgililer günü kutlanacaksa böyle kutlanır. Aramızda olduğunuz için teşekkür ediyoruz.''

 

BAŞKAN VEKİLİ NİHAT CAN:

''BÜTÜN ÇİFTLERİMİZE UZUN, SAĞLIKLI VE MUTLU BİR ÖMÜR DİLİYORUM''

Başkan Vekili Nihat Can, yemekte yaptığı açıklamada; programı nedeniyle il dışında olan Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın selamlarını iletti.

Evli çiftelere bundan sonraki hayatlarında sağlık ve mutluluk dileklerini ileten Başkan Vekili Nihat Can, ''Bütün çiftlerimize uzun, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum'' ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:

''Bugün, çok özel ve güzel birgün. Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan güzel aktivite için bir aradayız. Bugün, evlilik hayatlarında 40 yılı aşkın süreyi beraber geçiren 11 çiftimiz ile aynı sofrada buluşmak istedik. Belediye Başkanımız Selim Yağcı, bu programa katılmayı çok arzuluyordu. Ancak ani çıkan bir program nedeniyle aramızda yoklar. Kendisinin selamlarını sizlere iletiyorum. Burada 48, 49 ve 50 yılı aşkın bir süredir evli olan çiftlerimiz var. İnşallah sizlerin evlilikte olan bu uzun ömürleri gençlere de örnek olur. Şimdiki gençler çok küçük olaylarla hemen evliliği bir anda ayrılma noktasına kadar getiriyorlar. Bu gibi uzun ömürlü evliliklerin gençlere örnek olmasını temenni ediyorum. İnşallah bizler de bu ömürde bu yılları bulabiliriz. Ben bütün katılımcılarımıza uzun, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum'' dedi.

 

Belediye Başkan Vekili Nihat Can ve eşi Nesrin Can, daha sonra evli çiftler için hazırlanan hediyeleri taktim ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Evli çiftler ise Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen program dolayısıyla duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Belediye Başkan Vekili Nihat Can ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam