Belediyeden geniş katılımlı iftar programı

Belediyeden geniş katılımlı iftar programı

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftara, Vali Ahmet Hamdi Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Müftüsü Necati Akkuş, kaymakamlar, belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, şehit aileleri, gazi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Yemeğin ardından, gelen herkese katılımlarından dolayı teşekkür eden Yağcı şu ifadelerde bulundu:

“Öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için, teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyorum hepinizi saygıyla, sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum. Değerli kardeşlerim, Ramazan; Birlik beraberlik, hoşgörü, yardımlaşma ayıdır. Bizler de şehrimizde birliğimizi, beraberliğimi, sevgimizi, hoşgörümüzü ve kardeşliğimizi pekiştirmek noktasında bir araya geldik. Sağ olun. Bunları organize etmenin ötesinde buralara teşrif ederek mütevazı bir lokmayı birlikte paylaşmanın hazzı son derece fazla.

Biz bunları burada yiyoruz ama dünyanın dört bir yanında İslam coğrafyasında Müslüman kardeşlerimiz de sıkıntı içerisindeler. Bizler buradaki rızkımızın şükrünü onlar adına dua ederek inşallah yerine getireceğiz. Dünyanın her noktasında sıkıntı içerisinde olan tüm kardeşlerimize Allah kolaylıklar versin, huzur versin. Zalimlerin zulmünden onları kurtarsın diyorum. Cenab-ı Hak bizlerin birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi artırsın. Hep böyle güzel anlarda, güzel zamanlarda bir arada olalım diyorum. Başta sayın valim ve komutanım olmak üzere herkese katıldığı için teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam