Belediyeden sokak hayvanlarına yiyecek, su ve barınak desteği

Belediyeden sokak hayvanlarına yiyecek, su ve barınak desteği

Belediye Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sokak hayvanları ile doğal ortamlarında yaşayan hayvanların, olumsuz hava şartlarından etkilendiğini söyledi.

Mahallelerde ve kent dışında belirledikleri alanlara kuşlar için küçük barınaklar yerleştirdiklerini belirten Avcı, bunların çevresine yem ve su bıraktıklarını anlattı.

Geçen yaz mevsiminde "Sokak Hayvanları Besleme Noktaları" oluşturduklarını hatırlatan Avcı, "Sokak hayvanları ve kuşlar, yaptığımız bu çalışma ile yaz mevsiminde susuzluk ve açlık çekmemişti. Şimdi ise olumsuz hava şartlarına karşı hazırladığımız noktalarda belirli aralıklarla gerekli temizlikleri yaparak yem ve su takviyesinde bulunuyoruz" dedi.

Avcı, Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde, sokak hayvanlarının tedavilerini yaptıklarını belirtti. Buradaki hayvanları da her türlü olumsuz hava koşullarından korumak için gerekli önlemleri aldıklarını dile getiren Avcı, şöyle konuştu:

"Barınaklarımız, açık ve kapalı alanlardan oluşuyor. Hayvanların kuru ve temiz bir ortamda kalması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Yavruların da üşümemesi için talaş ve onun gibi malzemeleri seriyoruz. Barınağımızda her gün ekiplerimiz tarafından gerekli temizlik çalışmalarıyla yem ve su takviyeleri yapılıyor. Burada hayvanlarımız rahat ve sıcak bir ortamda yaşamlarını sürdürüyor.''

Avcı, vatandaşların, hayatın birer parçası olan sokak hayvanları ve kuşlar için evlerinin önlerine ya da pencere kenarlarına, çevreyi kirletmemek koşuluyla yem ve su bırakması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam