BELEDİYEDEN YÖRESEL AĞIZLA #EVDEKAL ÇAĞRISI

BELEDİYEDEN YÖRESEL AĞIZLA #EVDEKAL ÇAĞRISI

Bilecik Belediyesi, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan ve ciddi derecede tehdit oluşturan Covid-19’a karşı oluşturulan,  #Evdekal kampanyasına destek amaçlı, yöresel ağzın kullanılmış olduğu afişler hazırlayarak şehrin birçok yerindeki billboardlara astı.

Özellikle şehir merkezine asılan afişler Bilecik halkının yüzünü gülümsetirken, afişlerde yer alan “Hinci evde galma vaktı”, “Nama çıkıyon evden”, “Kave yerinde duruyo, virüs bitsin gene oynarız”, “Bilmiyomun virüs va, gorona va” ve “Gorona gitsin, gene lokumları sarmaları yapaa, çağırısın gomşuları, a annem” ifadeleriyle vatandaşın dikkati çekilerek  #Evdekal çağrısı yapıldı.

Belediye Başkanı Semih Şahin, gerçekleştirilen çalışma hakkında  yaptığı açıklamada, evde kal kampanyasına daha etkili ve gülümsetici bir düşünceyle katkı sağlamak istediklerini belirterek,

‘’Bilecik şivesi ile hazırlanmış böyle esprili bir dille vatandaşlarımızın evlerinde kalmaları için çok önemli bir çalışma olan Evde Kal kampanyasına destek vermek istedik. 12 adet böyle yazıların olduğu ve Bilecik has cümlelerin kullanıldığı billboardları hazırladık. Bunun dışında çok daha fazla sayıda ‘’Evde Kal Bilecik’ ‘yazısı ile 14 kuralın anlatıldığı çalışmalarımız var. Her noktada bunu gülümsetici bir dille anlatmaya çalıştık. Vatandaşlarımızdan da olumlu geri dönüşler alıyoruz. Böylelikle hem insanlarımızın evde kalmalarını gülümsetici ifadelerle sağlıyoruz hem de yerel bir zenginliğimizi tekrar hatırlamış oluyoruz. Çalışmamız çok ilgi gördü. İlgi görmesi bu kampanyanın etkinliğine de katkı sağladığını düşünüyorum.’’ İfadelerini kullandı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam