Bem-Bir-Sen’den Belediye Personelleri Hakkında Açıklama

Bem-Bir-Sen’den Belediye Personelleri Hakkında Açıklama

Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir Sen Bilecik İl Başkanı Güray Karamankaya, 15 Temmuz etkinliklerine katılmaları sebebiyle görev yerleri değiştirilen 3 Belediye çalışanına destek vermek için basın açıklamasında bulundu.

Basın açıklamasına, Memur-Sen Bilecik İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Şube Başkanı Süleyman  Akyıldız, Emekli Memur-Sen İl Temsilcisi Sedat Çakmak ve Bem-Bir Sen Bilecik İl Başkan Yardımcısı Tevfik Dinç katıldı.

Bem-Bir Sen Bilecik İl Başkanı Güray Karamankaya yapmış olduğu açıklamada, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’i sert bir dille eleştirdi.

Başkan Karamankaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “15 Temmuz etkinliklerine katılmaları sebebiyle Belediye fotoğrafçısı tarafından  görüntülenmek suretiyle görev yerleri değiştirilen üç Belediye çalışanı memur arkadaşımıza yapılanları şiddetle kınıyoruz.

Görev yeri değiştirilen üç Belediye çalışanından iki memur arkadaşımız sendikamız üyesidir ancak biz yapılanı doğru bulmadığımızın altını çizerek üye ayrımı yapmadan derhal bu yanlışlıktan dönülmesini talep ediyoruz.

Yerel seçim sürecinde, “Biz seçilirsek hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız, yerini değiştirmeyeceğiz” söylemlerinde bulunan Belediye Başkanı Semih Şahin, seçildiği ilk günden itibaren  Belediyede personel kıyımına başlamış olup mantığa aykırı gelecek yer değiştirmeleriyle de çalışanlar üzerinde psikolojik baskı oluşturmuştur.

İşten çıkarma ve yer değiştirmelerde sendikamıza üye olan Belediye çalışanları üzerinde tehdit ve baskı oluşturulmasına zemin sağlayarak üyelerimizden bir kısmının istifa etmelerine sebep olmuştur.

Almış olduğumuz duyumlarda önümüzde ki süreçte yeni bir kıyımın ve yer değiştirmelerin olacağı şeklindedir ayrıca çalışanların arazi tazminatlarının ödenmediği de iddia edilmektedir.

Memur-Sen İl Temsilciliği ve  Bem-Bir Sen  Bilecik İl Başkanlığı olarak sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verildi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam