BEM-BİR-SEN’İN ÇABALARI SONUÇ VERMEYE DEVAM EDİYOR…

BEM-BİR-SEN’İN ÇABALARI SONUÇ VERMEYE DEVAM EDİYOR…

 

“DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI İL AFET ACİL DURUM PERSONELİNİN İL ÖZEL İDARE PERSONELİ SAYILDIĞI VE SOSYAL DENGE TAZMİNATINDAN FAYDALANMASI GEREKTİĞİNİ BİLDİRDİ…

İl Afet Acil Durum Müdürlüğü personelinin içinde bulunduğu yapısal karışıklığın çözülmesi için nihayet adım atılmaya başlandı.

Maliye Bakanlığının İl Afet Acil Durum Personeli’nin Sosyal Denge Tazminatı’ndan faydalanması gerektiği açıklamasına istinaden, bir açıklamada Devlet Personel Başkanlığı’ndan geldi. Açıklamada şöyle denildi:

‘4688 SAYILI KANUN HÜKÜMLERİ UYARINCA İL AFET VE ACİLDURUM MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNİN DE İL ÖZEL İDARESİ İLE YAPILAN SOSYAL DENGE MALİYE BAKANLIĞI İL AFET ACİL DURUM PERSONELİNİN İL ÖZEL İDARE PERSONELİ SAYILDIĞI VE SOSYAL DENGE TAZMİNATINDAN FAYDALANMASI GEREKTİĞİNİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA BİLDİRDİ…

Bu amaçla İçişleri Bakanlığı tarafından Maliye Bakanlığı’na gönderilen yazıda, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü personelinin sosyal denge tazminatından faydalanıp faydalanamayacağı, bu personele ilişkin personel giderlerinin il özel idare personel giderleri kapsamında olup olmadığı vb. sorular sorularak görüş istenildi.

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’nün bu kapsamda İçişleri Bakanlığı’na gönderdiği cevapta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinde çalışan personelin il özel idaresi personeli sayılacağı ve sosyal denge sözleşmesinden faydalandırılması gerektiği belirtildi.

Bu kapsamda Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı tarafından oluşturulan bir komisyonda da konu irdelendikten sonra ayrıca bir genelge yayınlanacağı öğrenildi.

SÖZLEŞMESİNDEN YARARLANDIRILMASI GEREKTİĞİ ORTAK GÖRÜŞÜNE VARILMIŞTIR’”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

9 yorum

  1. aFET – Başkanım özel idarede göstermiş olduğunuz çaba ve başarıyı afet müdürlüğü içinde göstereceğinize inanıyor, size ve yönetiminize güveniyoruz.
    Sayın Valimizinde Özel İdareye vermiş olduğu desteği afet müdürlüğü içinde vereceğine inanıyor çok teşekkür ederiz.

  2. teşekürler BEMBİRSEN – SENDİKANIN FARKI BU İŞTE ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLİYORUM BAŞKANIMIZA TEŞEKÜRLER ÇALIŞMALARI İÇİNDE.

  3. Lider – Bem-Bir-Sen in yaptığı hizmetler takdire değer Afet Acil Durum Müdürlüğü personelinin de sosyal denge tazminatından faydalanması için yaptığı özverili çalışmalardan dolayı Bem-Bir-Sen Bilecik İl Başkanı Güray beye teşekkürler, yerel yönetimlerde yetkili tek sendika olarak inşallah bu işide sonuca kavuşturacaklar.

  4. başkaları gibi sendikaçılık yapmayan – başkanım her şey için teşekürler.şimdiye kadar çok başarılı oldunuz ne başkaları gibi şovmenlik yapıyorsunuz nede siyaset sadece işinizi yapıyorsunuz TEBRİKLER

  5. teşekürler başkanım – başkanım teşekürler il merkezinde ve ilçelerde imzalanan sds ye özel idare eklenmesi çok güzel oldu teşekür ederiz

  6. sendikacılık farkı – başkanım sadece sds lerde değil her konuda sendika olarak farkınız var ve bu fark sizden kaynaklanıyor teşekürler ve başarılar dilerim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam