• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“BEN MUHAMMED KARADAYI OLARAK DUYDUKLARIMDAN VE GÖRDÜKLERİMDEN EMİNİM”

“BEN MUHAMMED KARADAYI OLARAK DUYDUKLARIMDAN VE GÖRDÜKLERİMDEN EMİNİM”

Bilecik Haziran ayı Belediye Meclisi’nde çıkan gerginlikte, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses’in, Ak Parti Grup Sözcüsü Çetin Kaya’ya ithafen söylediği iddia edilen “Elin Sinoplusu gelmiş burada ahkam kesiyor” sözlerine Başkan Yardımcısı Gürses’ten yalanlama gelmiş ve öyle bir ifadeyi kullanmadığını iddia etmişti.

Başkan Yardımcısı Gürses yaptığı açıklamada, “Elin Sinoplusu gelmiş burada ahkam kesiyor” sözlerini kullanmadığını, 25 tane Meclis üyesinden ise Muhammed Karadayı’nın duyduğunu iddia ettiğini söylemişti. Bu açıklamalar üzerine AK Parti  Belediye Meclis Üyesi Muhammed Karadayı’dan da bir açıklama geldi.

“Özür dilemek yerine olayları yalanlama ve inkar etme gayreti içerisine girilmiştir”

AK Parti  Belediye Meclis Üyesi Muhammed Karadayı, “Gündemi meşgul eden ve kamuoyundan büyük tepki çeken konular ile alakalı ellerinde her türlü bilgi, belge ve görüntüler olmasına rağmen 4 gündür sessiz kalıp sonrasında talihsiz bir şekilde özür dilemek yerine olayları yalanlama ve inkar etme gayreti içerisine girilmiştir” ifadelerini kullandı.

“Elin Sinoplusu Bilecik’te bize ahkam kesiyor” cümlesini açık ve net bir şekilde duydum”

“Elin Sinoplusu Bilecik’te bize ahkam kesiyor” cümlesini açık ve net bir şekilde duyduğunu iddia eden Karadayı, “Günlerdir Belediye Başkanının oturumu kapattıktan sonraki bölümün görüntü ve ses kayıtlarının olmadığı ve akabinde önce ses kayıtları var denilip sonrasında kısmi olarak sadece bir kameranın görüntülerinin servis edildiği ve bu görüntülerde dahi Sn. Ahmet Gürses’in yanında bulunduğum “Elin Sinoplusu Bilecik’te bize ahkam kesiyor” cümlesini açık ve net bir şekilde duydum. Kendisinin de yerel basını arayarak “Ben söylemedim belediye personeli söyledi. Şimdi ismini verirsem işinden olur” demecinden sonra ben öyle dedim ama oda yokmuş diyerek kendi söylemiyle çelişmektedir. Bu süreçte Bilecik CHP Milletvekili Sn. Yaşar Tüzün’ün Bilecik Belediye Başkanı Sn. Semih Şahin’in ve Belediye Meclis Üyelerinin söylenen talihsiz sözler ile alakalı gerek sosyal medyadaki gerekse yerel basına verdikleri demeçler sözlerin gerçekliğini tasdikler niteliktedir” dedi.

“Ben Muhammed Karadayı olarak duyduklarımdan ve gördüklerimden eminim”

Milletimizin dini hassasiyetlerini kullanarak olayı örtbas etmenin çabası içine girilmesi ayrı bir talihsizliktir diyen Karadayı, “Ben Muhammed Karadayı olarak duyduklarımdan ve gördüklerimden eminim. Milletimizin dini hassasiyetlerini kullanarak olayı örtbas etmenin çabası içine girilmesi ayrı bir talihsizliktir. Şunları açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki yaşanan olayı dakika saniye ve salisesine, sözü söylediği andaki el hareketine kadar diğer açıdan çeken kamera görüntülerinin tarafımıza verilmesi halinde kamuoyunun ve siz basın mensuplarımızın önünde gösteririm.”

Yaşanan süreçte kamuoyunun dikkatle irdelemesi gereken konular şunlardır”

Yaşanan süreçte kamuoyunun dikkatle irdelemesi gereken konulara  şunlardır diyen Karadayı,

“1. Ellerinde bütün görüntü ve ses kayıtları olmasına rağmen açıklama yapmak için neden 4 gün beklenildi?

  1. Bilecik CHP Millet vekili Sn. Yaşar Tüzün’ün, Belediye Başkanı Sn. Semih Şahin’in ve Belediye Meclis Üyelerinin açıklamaları olayı teyit etmiyor mu?
  2. Grup sözcümüz Sn. Çetin Kaya’nın kesinlikle üzerine yürümemesini söylemesine rağmen koşar adım üzerine geldiği ve Meclis Üyelerinin kendisini durdurduğu açıkça görüntülerde görünmüyor mu? 4.Aynı görüntülerde Sn. Ahmet Gürses’in çok yakınında olduğum açıkça belli değil mi?

5.Yerel basını arayıp ben demedim belediye personeli söyledi deyip daha sonrasında bunlarda görüntülerde yokmuş diyerek kendi söylemleriyle ters düşmüyor mu?

  1. İlk açıklamada ellerinde hiç bir görüntünün olmadığı ses kaydının olduğu ve sonrasında kısmi olarak meclis görüntülerini basına vermeleri birbirleriyle çelişen açıklamalar değil mi? Bu çelişkilerin ardından dğerlendirmeyi Bilecik’te yaşayan vatandaşlarımızın takdirine bırakıyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam