• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Berberoğlu’nun Tutukluluğu Devam Ediyor

Berberoğlu’nun Tutukluluğu Devam Ediyor

Berberoğlu’nun tutukluğunun devamına ve 11 Ekim 2013 Cuma günü saat 10.00’da sonraki duruşmanın gerçekleşmesine karar verildi.

10.50 sularında Bilecik Adliyesi’ne getirilen Berberoğlu, içeri girerken sergilediği sempatik tavırlarıyla dikkat çekti. Berberoğlu, 13.30 sularında Bilecik Adliyesi’nden çıkartılarak Bilecik M Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüldü.

 

Duruşma 11 Ekim’e Ertelendi

 

Berberoğlu’nun Avukatı Şenol Özel dava sonrasında yaptığı açıklamada üzgün olduğunu ifade etti. Müvekkilinin haksız yere tutukluğunun devam ettiğini belirtti ve şöyle konuştu:

“Tahliye kararı çıkmadı yine. Biz bugün ümitliydik. Çünkü geçen celse mahkeme hiçbir tutuklunun görüşmesi günü vermeksizin direk duruşma yapmıştı. Bu bizim tahliye umutlarımız arttırmıştı. Fakat bu sefer her nedense adli tatilde yapılan duruşmada 18 Eylül’e görüşme günü yaptı. 11 Ekim’e duruşmayı erteledi. Dosya kapsamı artık oluştu bittiği halde savunmalarımızı sunduk. Uzun vadede bir ceza çıkacağı kanaatinde olmamakla beraber 6 aylık tutukluluk halinin bir belediye başkanı açısından ekonomik suçla suçlanması yönüyle ele alındığında fazla olduğu kanaatindeyim.

 

‘Önyargıların yıkılamadığını düşünüyorum’

 

Maalesef geldiğimiz noktada tahliyenin olmaması önyargıların yıkılamadığı olarak değerlendiriyorum. Sayın başkanın seçimle ilgili olan çalışmalarına başlama dönemi yaklaşık bu yılın sonunda bitecek. Dolayısıyla ümit ediyoruz ki Ekim’deki duruşmada tahliye olursa siyasi hayatına devam etmesi arzusunda kendisi. Bu konuda çalışmalara da başladı az çok. Hukukun siyasi çalışmaları engelleyecek bir yapıya bürünmemesini ve insanların özgür yargılanmasına ilişkin olan yeni Avrupa Hukuku ceza hukuku ilkelerini de uygulayarak tahliye edilmesini beklemekten başka çaremiz yok. Her duruşmadan sonra artık klasikleşti, ‘Üzgünüm’ diyorum. Başka bir şey demiyorum hakikaten üzgünüm. Bu sefer daha çok üzgünüm. Adil olmayan bir tutuklama kararı verildi diye düşünüyorum. Umuyorum bir dahaki celseye özgür olduğu bir ortamda tekrar röportaj yaparız.”

 

“O sizin Küçük Ahmet’inizdi”

 

Ahmet Berberoğlu’nun eşi Serpil Berberoğlu, Ahmet Berberoğlu’nun davasının ardından, “Adaletin bu kadar ayaklar altına alınmış olması beni çok üzüyor” diyerek duygularını dile getirdi. Çevredeki yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışan Serpil Berberoğlu sinirlerine güçlükle hakim olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Ahmet Berberoğlu’nun mahkemesinden çıktım. Gerçekten adaletin bu kadar ayaklar altına serildiğine bir kez daha şahit oluyorum. Adaletin bu kadar ayaklar altına alınması beni inanın çok üzüyor. Eşim bunları hak etmiyor. Bozüyük’ün bağrından çıkan o sizin küçük Ahmet’inizdi. O Kandil’den gelen değil. Ayaklar altına serildi benim eşim. Hiç mi haysiyeti şerefi yoktu? Hiç mi?

 

‘Sonunda gülen yine biz olacağız’

 

Sırf seçime girmesin diye benim eşim burada tutuluyor. Benim eşim seçime girmeyeceğini her yerde beyan etti. Her yerde söyledi. Bunu söylemesine rağmen sırf seçim yatırımı, seçim kampanyası yapılsın diye hak etmeyen kişiler şu anda belediyede boy gösterisi yapıyor. Sabır acıdır ama meyvesi çok tatlı. Allah sabredenlerle beraber. Sonunda gülen yine biz olacağız. Siz değil. Sizin bu mahkeme kapılarında boy gösterdiğiniz günleri de biz değil mağdur olan belediye başkanları ve asker eşleri tüm cezaevlerinin mahkeme kapılarının önünde sizin de ağladığınız günleri burada görmek bize nasip olacak inşallah.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam