Berkin Elvan, Bilecik’te de Unutulmadı

Berkin Elvan, Bilecik’te de Unutulmadı

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan grup burada, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam. Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek. Faşizme karşı omuz omuza. Berkin Elvan ölümsüzdür. Berkin’in hesabı sorulacak. Hepimiz Berkin’iz, öldürmekle bitmeyiz. Anaların gözyaşı AKP’yi boğacak.” şeklinde sloganlar attı.

Grup Merkez Çay Bahçesine kadar sloganlar ve alkışlar eşliğinde yürüdü. Burada TGB Bilecik Başkanı Buğra Diltemiz, “Ekmek almak için çıktı evinden 14 yaşında bir çocuk, bir daha dönmedi. Annesinin çığlıkları hala kulağımızda yankılanıyor. Katilleri aramızda cinayet aletlerini kullanıyorlar hala. Sözde destanlar yazıyorlar.

Ben hızlı koşarım demişti Berkin. Berkin’in yüreğinin hızına hangi katil yetişebilir? Hangi katil milyonlarla birlikte atmaya devam eden 14 yaşındaki yüreğin ateşini söndürebilir? O ateş mücadelemizin ateşidir. O ateş tüm gençliğin yüreğinde büyüyen Tayyip Erdoğan diktatörlüğünü yıkacak ateştir!

Bu ateşin yüreğimizde sönmesine izin vermeyeceğiz! Berkin bu ateş yüreğimizde yandığı müddetçe ölümsüzdür.

İşte bu yüzden Ali İsmaillerin, Abdullah Cömertlerin, Ethem Sarısülüklerin, Mehmet Ayvalıtaşların, Berkin Elvanların ateşini büyüteceğiz. Biz bu ateşi büyüttükçe onları bu meydanlarda yaşatacağız.” şeklinde konuştu. Grup daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda bir süre oturarak eylem yaptı. ZEYNEP KILBAHRİ

)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam