• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Berna Pamukçu: “Devrimse bir devrim yaratacağım”

Berna Pamukçu: “Devrimse bir devrim yaratacağım”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 29 Aralık’ta yapılacak olan Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerinde, adaylığını açıklayan Berna Pamukçu, adaylık sürecine basının ilgi ve alaka göstermesi nedeniyle, basın mensuplarına yönelik bir kahvaltı programı düzenledi.

Bilecik’te faaliyet gösteren “Kahve Durağı” adlı kafede düzenlenen kahvaltı programına, Berna Pamukçu ve eşi Benan Pamukçu ile ilimizde faaliyet gösteren emekçi basın mensupları katıldı.

“Bilecik’te ilk kadın Merkez İlçe Başkanı adayıyım.”

Bilecik’in gündeminin ve Chp’nin kongre sürecinin konuşulduğu kahvaltıda Berna Pamukçu, Chp’de 18 yaşından itibaren korkmadan üyeliğinin olduğunu ve 80 yaşına kadar dimdik parti bayraklarını taşıyan tüm üyelerin adayı olacağının altını çizerek; “Bilecik’te ilk kadın Merkez İlçe Başkanı adayıyım ve bundan gurur duyuyorum. Sevgi dilini politik söyleme yerleştirmek istiyorum. Yerel ve genel siyasette mevcutta bulunan söylemlerin yerini, birazcık daha nezaket yanlısı bir dilin almasını istiyorum” dedi.

“Devrimse bir devrim yaratacağım.”

Bilecik’te bir kadın adayı olarak çok başarılı olacağına inanan Pamukçu; “Devrimse bir devrim yaratacağım” ifadelerini kullanarak; ”Adaylık sürecimde hemcinslerim başta olmak üzere herkesten olumlu tepkiler alıyorum. Toplamda 201 delegemiz var ve köyler, beldeler dahil olmak üzere hepsini kapı kapı dolaşıyorum. Kadınların siyasette daha aktif rol almaları gerektiğini biliyorum. Buna bağlı olarak gezdiğim delegelerin eşleri de bana siyasette rol almak istediklerini söylüyorlar. Merkez İlçe Başkanlığı görevine başladığım andan itibaren, mevcut delegelerin ve herkesin eşleriyle beraber, ilerleyen süreçlerde bana katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

“Partiye küskün kimsenin kalmaması için elimden geleni yapacağım.”

29 Aralık’ta seçimi kazanıp 30 Aralık’ta koltuğa oturduğu andan itibaren, Chp içinde küskün kimsenin kalmaması için çalışmalara başlayacağını vurgulayan Pamukçu; ”Geçmiş dönemde hizmet eden parti büyüklerine ve şu anda gönül olarak bizimle beraber olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin her ferdini, partiye davet edeceğim ve partiye küskün kimsenin kalmaması için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

“Kolay olanı değil, doğru olanı yapacağım.”

Yapıcı muhalefet parolası ile yola çıkacağına dikkat çeken Pamukçu; “Yapıcı muhalefet noktasında, partimin gerekliliklerine de bağlı kalarak, elimden gelen her şeyi yapacağıma söz veriyorum. Kolay olanı değil, doğru olanı yapacağım. Zaten bu amaçla yola çıktım ve bu böylede devam edecektir” dedi.

Kadın ağırlıklı bir yönetim oluşturacağını belirten Pamukçu; ”Kuracağım yönetimde bayanların sayısı erkeklere göre biraz daha fazla olacak. Yalnız isimler konusunda henüz netleşmiş bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Kahvaltının ardından Berna Pamukçu basın mensuplarına hediye takdiminde bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam