BEYAZ BAYRAK SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BEYAZ BAYRAK SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edebali Ortaokulu Toplantı Salonu’nda 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında gerekli hijyen şartlarını sağlayarak Bilecik il ve ilçelerinde Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okul ve kurumlarımıza sertifika, Beyaz Bayrak ve pirinç levhaları verildi. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Güsamettin Erdoğan, İl Sağlık Müdürü Operatör Dr. Mehmet Burak Öztop, Şube Müdürü Osman Bat, Gölpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Akagündüz ile okul ve kurum müdürleri katıldı.
Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan projede gerekli kriterleri karşılayan okullar “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirilmektedirler.
Beyaz bayrak almak için müracaat eden okullardaki denetimler İl Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan komisyon tarafından yapılmaktadır. Denetimler; okulların çevresi, bahçesi, su deposu, kütüphanesi, spor salonları, kantinleri, tuvalet ve lavaboları denetim formunda belirlenen puanlama sistemine göre değerlendirilerek yapılmakta olup; hak kazanan okullara Beyaz Bayrak, Pirinç Levha ve Sertifika Belgesi verilmektedir.
Beyaz Bayrak 3 yıl süreyle geçerliliğini sürdürmektedir. Beyaz Bayrak alan okulların kalan iki yıllık süre içerisinde denetimin yapıldığı zamandaki şartları devam ettirmesi gerekmektedir.
2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında il genelinde toplam 36 okul, Beyaz Bayrak almak için başvurmuştur. Başvuru yapan okullar İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce oluşturulan komisyonlar tarafından değerlendirilerek, merkez İlçeden 4, Bozüyük’ten 9, Pazaryeri’nden 4, Söğüt ve Osmaneli’nden 2’şer, Gölpazarı ve Yenipazar’dan 1’er olmak üzere toplam 23 okul Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır.
İl Sağlık Müdürü Operatör Dr. Mehmet Burak Öztop programda yaptığı konuşmada Beyaz Bayrak çalışmalarının Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ortaklığında her yıl yapılmakta olduğunu söyledi. Proje kapsamında yapılan iş birliği ve desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti. Salondaki öğrencilere hitap eden Öztop, hijyenin en önemli unsurunun eller olduğunu, ellerin temiz olmasına özellikle dikkat edilmesi gerektiğini, dişlerin bakımının ve kişisel hijyenin sağlık için son derece önemli olduğunu vurguladı. Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okulları kutlayarak sözlerini noktaladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Güsamettin Erdoğan ve İl Sağlık Müdürü Operatör Dr. Mehmet Burak Öztop tarafından okul ve kurumların sertifikaları, Beyaz Bayrak ve pirinç levhaları verildi. Tören, fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam