BİLECİK 25 NİSAN’DA ŞEHİTLERİNİ ANIYOR…

BİLECİK 25 NİSAN’DA ŞEHİTLERİNİ ANIYOR…

Gençlik ve Spor Bakanlığının Çanakkale Savaşlarında kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Piyade Alayı Şehitleri başta olmak üzere Çanakkale Şehitlerini anmak, onları yad etmek için her yıl düzenlediği “57. Alay Vefa Yürüyüşü”  tüm Türkiye ile birlikte İlimizde de gençler ve tüm Bileciklilerin katılımı ile 25 Nisan 2016 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan etkinlikle gençlerimizin tarih bilinci, milli ruh ve şuur kazanmaları sağlanarak toplumsal birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi hedeflenmektedir.

İmam Hatip Lisesi Tatbikat Camii’nde Çanakkale ve 57.Alay konulu vaaz ile başlayacak olan program, sabah namazının kılınmasının ardından katılımcılara yarma çorbası ikramı ile devam edecek.Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünden başlayacak olan Vefa Yürüyüşü Şeyh Edebali Türbesi’nde Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve şehitlerimiz için yapılacak duanın ardından program sona erecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ;

‘‘Vatanımızın bağımsızlığı ve milletimizin kurtuluşu uğruna başta Çanakkale olmak üzere tüm cephelerde mücadele eden bütün şehitlerimiz için gerçekleştirilecek “Vefa Yürüyüşü” ne katılmaya ve şühedanın izinden yürümeye tüm Bilecik halkı davetlidir’’ dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam