• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK AK PARTİ MERKEZ İLÇE KAN TAZELEDİ

BİLECİK AK PARTİ MERKEZ İLÇE KAN TAZELEDİ

Bilecik Ak Parti teşkilatı Merkez İlçe 6. Olağan Kongresini Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirdi. Serkan Yıldırım Merkez İlçe Başkanlığını tek aday olarak seçime giren Nail Öztürk’e devretti.

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, AK Parti Düzce Milletvekili ve Bilecik İl Koordinatörü Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Vezirhan Belde Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın yanı sıra davet üzerine törene katılım gösteren; CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, CHP Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, MHP İl Başkanı Mehmet Karuk, BBP Bilecik İl Başkanı Murat Önal katıldı.

Programda ilk konuşmayı yapan AK Parti Bilecik Merkez İlçe Başkanı Serkan Yıldırım; “2002’den bu yana birçok farklı görev aldım. 2011 yılında Merkez İlçe Başkanlığı oldum. 2014 yılına kadar  güzel çalışmalar yürüttük. 2014 yılında İl Genel Meclisi adayı olarak Merkez İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettim. 2016 yılında yeniden Merkez İlçe Başkanlığı görevine geldim. 18 ayda teşkilatlarımızla birlikte çok güzel görevler yaptık. Merkez İlçe Başkanlığı görevini devrettiğim Nail Bey’e yeni görevinde başarılar diliyor.” dedi.

Serkan Yıldırımdan sonra konuşmasını gerçekleştiren Bilecik Belediye Başkanı Yağcı; “AK Parti Bilecik Merkez İlçe 6. Olağan Kongresini büyük bir coşkuyla gerçekleştiriyoruz. Bugün AK Parti’nin kaderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişimiyle eş değer. Biz bu kaderi belirleyen Allah’ın izniyle bunun içindeki sebeplerden biriysek bu bizim başarımızdır. Yapılan kongremizin ülkemize ve teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum ve yeni görevinde Nail beye başarılar diliyorum.” dedi.

AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık yaptığı konuşmada; “2013 yılının sonunda Serkan Bey’den AK Parti Bilecik Merkez İlçe Başkanlığı görevi devraldım. İl Başkanlığı sürecine kadar bu görevi yürüttüm. Merkez İlçenin ne kadar önemli bir görev olduğunu ne kadar hassas bir konu olduğunu çok iyi biliyorum. Ben bu noktada Serkan Bey’e ve ekibine yapmış oldukları çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Başkanlığı Devralan Nail Bey’e hayırlı olsun diyorum. Onlarda Bugün ki kongremiz çok önemli. 2019 seçimlerine gidecek olan kadro belirleniyor. İnşallah 2019 seçimlerinde yükselen bu trendimizi yüzde 50+1 oyla taçlandırmış olacağız. Yeni yönetime de hayırlı olsun diyorum.”  İfadelerini kullandı.

AK Parti Düzce Milletvekili ve Bilecik İl Koordinatörü Ayşe Keşir; Bugün Bileci’te son ilçe kongresi olan AK Parti Bilecik Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi gerçekleştiriyoruz. Geçen süre içinde teşkilatlarımızla uyum içinde tazelenme ve yenilenme sürecini birlikte geçiriyoruz.

Bu kongreler bizim düğünümüz, bayramımız. Biz bunlarla yenileniyoruz ve tazeleniyoruz. AK Parti’nin diğer partilere göre iki önemli özelliği var. Biri kendini yenilemesi yenilerken de gücüne güç katması. Diğer özelliği de kendi çıtasını kendisi yükseltmesidir.

2019 bizim için çok önemli bir seçim olacak. Bugün seçilecek olan kadrolar 3 yıl boyunca Türkiye Siyasetinin yükünü çekecek. Bugüne kadar Serkan Başkanım başta olmak üzere tüm ilçe başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Bugün bir seçim yapacağız. Bu seçimlerde görev alacak başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize hayırlı başarılar diliyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından yapılan Merkez İlçe Başkanlık Seçiminde seçime tek listeyle giren Nail Öztürk, yeni AK Parti Bilecik Merkez İlçe Başkanı olurken, yönetim kurulunda; İkbal Uçgun, Aytaç Tunga ,Hasan Kapukaya, İsmail Erson, Maksude Kayhan, Altan Artun, Vedagün Sancar, Samet Çim, Erol Fındık, Melek Dursun, Samet Yılmaz, İsmail Uysal, Burak Burulday, Ahmet Hüsrev Tatlı, Çetin Kaya, Kadir Çolak, Osman Topçu, Mahmut Emir Kaya, Derya Atalay yer aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam