• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK AMATÖR SPOR KULÜPLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI

BİLECİK AMATÖR SPOR KULÜPLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) 2017-2018 sezonu istişare toplantısı yapıldı.
Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen ASKF istişare toplantısında yaptığı konuşmada, Şeyh Edebali Stadı ile Bozüyük ilçesindeki şehir stadıyla ilgili gerekli girişimlerde bulunulduğunu, yine merkezdeki sentetik sahanın ışıklandırılmasının kısa sürede yapılacağını belirtti.
Amatör spor kulüplerinin varlığının, kentin geleceğinde ortak bir karar alma anlamına geldiğini ifade eden Büyükakın, şunları söyledi: ”Amatör spor bir gönül işidir. Belediyelerin amatör spor kulüplerine destek vermesi de kulüplerimizi harekete geçirecektir. Bireysel sporlarda da güzel başarılar elde ediliyor. Emek ve gayret gösterdiğiniz için hepiniz alkışı hak ediyorsunuz. Yokluk içinde çalışmalardan vazgeçmeyerek gayretle devam ettiğiniz için tekvandoda, karatede, halterde ve diğer dallarda başarılı olabiliyor. Bu sporcularımızın hepsi ayrı bir gurur kaynağı. Sporcularımız rol model olacaklar. Yaşam için spor hedefi koymalıyız. Spor tamamen yayılsın. Herkes sporun yaşam biçimi olarak görsün. Bunu başarmamız ne tesisle nede bir malzemeyle mümkün bu bir ruhla olur. Amatör spor amatör ruhla yapılır. Türkiye çok iyi gelişmeler kaydediyor, çok hızlı gelişiyor.”
Belediye Başkanı Selim Yağcı da yapılan tüm etkinliklerin, birliği, beraberliği ve kardeşliği geliştirdiğini dile getirerek, ”Spor kulüplerinin yöneticilerinin bir arada olması aramızdaki birliğini ve beraberliğin ne kadar önemli bir noktada olduğunu gösteriyor. Sporda kazanan her zaman olacak ama her zaman kazananın Bilecik’in geleceği olmasını canı gönülden arzu ediyoruz.” dedi.
Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun ise amatör spora gönül ve hizmet veren kent yöneticileri sayesinde kendilerini yalnız hissetmediklerini belirterek, gençleri kazanmanın ve sağlıklı nesiller yetiştirmenin yolunun spordan geçtiğine işaret etti.
Konuşmaların ardından amatör spor kulüp yöneticileri ile İşitme Engelli Bayan Futbol Milli Takım oyuncusu Özlem Aktaş ile halterde iki kez Türkiye şampiyonu olan doğuştan felçli Furkan Sertel ve Türkiye üçüncüsü Nihat Yel’e, Büyükakın ve protokol üyeleri tarafından ASKF flaması ve duvar saati hediye edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam