• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilecik Anadolu Öğretmen Lisesi’nde, “TÜBİTAK Bilim Fuarı” etkinliği

Bilecik Anadolu Öğretmen Lisesi’nde, “TÜBİTAK Bilim Fuarı” etkinliği

 

     Protokolle birlikte fuarda tüm stantları gezerek, öğrencilerden bilgiler alan Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, hem idarecileri ve öğretmenleri hem de öğrencileri tebrik ettiklerini dile getirerek, Bilecik'te 5 okulda TÜBİTAK'ın desteğiyle, Bilim Fuarı etkinliklerinin yapılacağını aktardı. TÜBİTAK'a da teşekkürlerini dile getiren Deniz, öğrencilerin uygulamalar sayesinde çok faydalı bilgiler öğrendiklerini ve proje sayesinde dersleri daha iyi öğreneceklerini belirtti. 
     TUBİTAK tarafından Türkiye genelinde desteklenen Bilim Fuarı etkinliklerinin kapsamında Bilecik'te 5 okulda düzenleneceğini belirten okul müdürü Mehmet Emin Armutçu, TUBİTAK temsilcilerine katkılarından dolayı teşekkür etti. 
     Yapılan etkinlikte 10 öğretmen gözetiminde, 90 öğrencinin projelerde görev aldığını ve bu fuarın bir milat olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Armutçu, şöyle konuştu:
     "Gelecek yıldan itibaren Ulusal Bilim Olimpiyatları'na ve Proje Yarışmaları'na artık okulumuz öğrencilerinin de katılacağına inanıyorum. Tarihte önemli buluşlara imza atan Türk ve Müslüman bilim adamlarımızla her zaman gurur duyduk. Yakın zamanda ise "Niçin, önemli buluşlara imza atan bilim insanlarımız yok" diye hayıflandık. Umarım, bu tür etkinlikler gençlerimizin ufkunu açar. Yeni Ali Kuşçular, İbn-i Sinalar, Farabiler, Piri Reisler bilim dünyasında tekrar sahne alırlar. Bilimsel düşünen, araştıran, sorgulayan bunları yaparken de tarihiyle ecdadıyla ve millete mal olmuş değerleriyle övünen, gurur duyan aklı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek hepimizin görevidir." 
     TUBİTAK yetkilerince "Uzay ve Dünyamız" adlı seminerin verildiği etkinlikte davetlilere, velilerin hazırlamış olduğu yiyecekler ikram edildi. 
     Programa, İl Milli Eğitim Müdür Süleyman Şişman ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ile Bilecik Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Yılmaz, Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hakan Yıldız, Bilecik Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan, Bilecik Özel Sevgi Çiçeği Okulu Veli Arısoy ve veliler katıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam