Bilecik Anaokulu’ndan yıl sonu etkinliği

Bilecik Anaokulu’ndan yıl sonu etkinliği

     Bilecik Anaokulu bahçesi'nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan okul müdürü Müge Üstünbaş, öğrencilerin yıl boyunca hazırlamış olduğu etkinlikleri izlemek ve okul yönetiminin yapımı biten "Hayvanat Bahçesi" açılışı için bir araya geldiklerini dile getirdi. 
     Hayvanların insan yaşamındaki yerinin küçümsenemeyecek kadar büyük ve önemli olduğunu belirten Üstünbaş, şöyle konuştu: 
     "Hayvan sevgisi, insandaki yardımseverlik ve sevgi duygularını geliştirir. Öğrencilerimizin hayvanlara karşı sevgi duygularını uyandırmak, onlara sevgi duymalarını, bakımları konusunda üzerlerine düşen görevlerini en iyi şekilde yerine getirmelerini ve bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla imkanlarımız çerçevesinde, bakabileceğimiz hayvanları tespit ederek, bu projeyi öğrencilerimize hediye ediyoruz. Öğrenci ve öğretmenlerimizin emek vererek hazırladıkları sergide de miniklerimize kendilerine güvenmelerine aşılarken, ebeveynlerine de kendi çocuklarının neler yapabileceğini ispatladığımıza inanıyoruz." 
     Konuşmanın ardından minik öğrencilerden bazıları şiirlerini okurken, jimnastik ve halk oyunları ekipleri gösterilerini yaptı. Geleneksel kıyafetler içinde renkli görüntüler oluşturan minikler, izleyicilerden büyük alkış topladı. 
     Gösterilerin ardından, Bilecik Anaokulu bahçesinde kurulan "Hayvanat Bahçesi" açılışı yapıldı. 
     İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, burada yaptığı konuşmada, hayvanları severken insanları da unutmamak gerektiğini hatırlatarak, etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. 
     Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, hayvanat bahçesinin açılış kurdelesini miniklerle birlikte kesti. 
     Daha sonra öğrencilerin yıl boyunca hazırlamış olduğu sergi gezildi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam