BİLECİK HEMŞEHRİMİZ BAKAN YARDIMCISI ELDEMİR İÇİN BİR OLDU BİRLİK OLDU

BİLECİK HEMŞEHRİMİZ BAKAN YARDIMCISI ELDEMİR İÇİN BİR OLDU BİRLİK OLDU

Cumhuriyet Gazetesi’nin Sağlık Bakan Yardımcısı Eldemir’e karşı olarak yayımlamış olduğu, ‘Bakan yardımcısı görevden alınmalı’ manşetine karşılık olarak Bilecik bir oldu.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir’in makam odasında Osmanlı Padişahı Abdülhamit’in ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının asılı olmasını eleştirerek haber yapan Cumhuriyet Gazetesi ‘Bakan yardımcısı görevden alınmalı’ manşetini attı. Cumhuriyet Gazetesi’nin yapmış olduğu bu habere karşı bütün Bilecik adeta kenetlenerek Hemşehrimiz Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’in yanında olduğunu gösterdi. Bilecikliler, Bakan yardımcısı için sosyal medya’dan yaptıkları paylaşımlar ile yanlarında olduklarını dile getirdi.

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Bilecik AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, Bilecik AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Eğitim Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz Cumhuriyet Gazetesinin haberine karşılık olarak şu ifadelere yer verdiler;

 “Sosyal medya dedektifliğine soyunarak gündem işgal etme girişimleri hedefine ulaşamayacaktır”

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, “10 Şubat 1918 de vefat eden Ulu Hakan Sultan Abdülhamit Han’ı vefatının 102. Seneyi devriyesinde rahmet ve minnetle anarken, bir bardak suda fırtınalar koparmayı adet edinenlerin, sosyal medya dedektifliğine soyunarak: diriliş, kuruluş ve kurtuluşun topraklarının siyasi temsilcileri olarak Sağlık Bakanı Yardımcımız Halil Eldemir Bey’i makamında ziyaret sırasında fotoğrafta görülen Abdülhamit Han tablosu üzerinden yürütmeye çalıştıkları linç kampanyasını kınıyorum. 10 Şubat 1918 de vefat eden Ulu Hakan Sultan Abdülhamit Han’ı vefatının 102. Seneyi devriyesinde bu haberlerin yapılmasını manidar buluyorum. Bu saldırılar Sultan Abdülhamit Han’ın 34 yıllık saltanatı boyunca iffet, haysiyet, vakar ve namus timsali kişiliğinden hiçbir şeyi eksiltmediği gibi eleştirilerin merkezine konulmaya çalışılan Sağlık Bakan Yardımcımız, Bilecikli hemşehrimiz Sayın Halil Eldemir Beyin gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları gölgeleyemez. Milli mücadelenin 100. Yılını kutladığımız böylesi özel bir dönemde tarihi ile barışamamış bir bardak suda fırtınalar koparmayı adet edinenlerin, sosyal medya dedektifliğine soyunarak gündem işgal etme girişimleri hedefine ulaşamayacaktır. Vefatının Seneyi devriyesinde Ulu Sultan Abdülhamit Han’ı rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu Şadolsun.Değerli Bakan yardımcımız hemşehrimiz Kardeşimiz Halil Eldemir beye de durmak yok yola devam bu kutlu yolda hep beraberiz diyorum” ifadelerini kullandı.

“Osmanlı da biziz, Cumhuriyet de biziz”

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, “Osmanlı da biziz, Cumhuriyet de biziz. Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bileciğimize, devletimize, milletimize uzun yıllar hizmet eden hemşehrimiz Sağlık Bakan Yardımcımız Sn. Halil Eldemir; makamının hakkını veren, devleti ve milleti için çalışan dürüst bir devlet adamıdır ve yalnız değildir. Cennet mekan Ulu Hakan Abdülhamit Han üzerinden kendisine yapılan saldırıyı kınıyorum. Biz ecdadımızın izindeyiz ve bunun için ne kimseden izin alırız ne de kimseye hesap veririz” şeklinde ifade etti.

“Osmanlı’dan, Osmanlı’nın padişahlarından neden ve niçin rahatsızsınız?”

AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, “Tarihiyle hep övündüğümüz ve bugün okullarımızda tarih dersi dediğimizde bile ilk aklımıza gelen Osmanlı’ dan, Osmanlı’ nın padişahlarından neden ve niçin rahatsızsınız? Bu ülke, bu topraklar gökten zembille mi inmiştir? Osmanlı olmasaydı Türkiye Cumhuriyeti olmazdı. Bu birleşimi kabul etmeyenler, hazmedemeyenler bilmelidirler ki Osmanlı öncesi, sonrası hepsi bizim tarihimizdir. Hepsinin adı altın harflerle yazılmalıdır. Senelerdir üretmekten uzak, yalan algı oyunlarıyla ve Türkiye Cumhuriyeti’ mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’ in fotoğraflarının arkasına sığınarak, her sıkıştığınızda Atatürk’ le kaçış yolu aramaktan artık vazgeçin! Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Eldemir’in odasında, Osmanlı Dönemi’nde sağlık alanında yaptığı atılımları bilmeden, okumadan, Abdülhamid’in fotoğrafının orada ne işi var demek tam sizlik, tam bir aymazlık örneğidir. Sözde okumuş, elit tabakanın cahilleri olarak lütfen biraz araştırın ve öyle ön plana çıkın! Siz isteyince istifa edilecek, siz isteyince göreve getirilecek dönemler çok geride kalmıştır. Çağa ve zamana ayak uydurmanızı tavsiye ediyor, hızımıza yetişmenizi diliyorum! Sizleri, bir zamanlar da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ın fotoğrafının kamu kurumlarında olması rahatsız etmişti. Gün geldi alıştınız, bunlara da alışacaksınız. Konusu açılmışken ben konuyu bambaşka bir boyuta taşıyayım. Hadi biz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ ın fotoğraflarını Cumhurbaşkanı, hem de halkın kendisinin seçmiş olduğu Cumhurbaşkanı gerçeğiyle asıyoruz her yere. Aldığınız belediyeler de Chp Genel Başkanı’ nın fotoğrafları hangi sıfatla makam odaların da asılıyor? Siz önce buna bir cevap bulun! Hemşehrimiz, Sağlık Bakan Yardımcımız, ilimizin ve ülkemizin gururu Sn. Halil Eldemir’ i sizlere yedirmeyiz, meydanı boş sanmayın!” şeklinde ifade etti.

“Bizler Abdülhamit’in torunlarıyız”

AK Parti Bilecik Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, “Bizler Abdülhamit’in torunlarıyız. Oturduğu koltuğun hakkını sonuna kadar veren bakan yardımcımız Sayın Halil Eldemir beyin hemşehrileri olarak yanında ve arkasında olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Yalnız değilsin Sayın Bakanım”

Eğitim Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz, “Bugün Chp’nin yayın borazanı gazete Bilecik’li Değerli Hemşehrimiz Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Eldemir beyefendiyi manşete taşımış.. Hele ki Kendine ‘Cumhuriyet Kadını’ apoletini/zırhını takan üç beş kendini bilmezin ifadesini kullanarak… Aslına, Nesline ve Tarihine sahip çıkan Değerli Bakan Yardımcımız/Dostumuz/Abimiz Halil Eldemir beyi uygulamasından dolayı tebrik ediyor O Koltukta Oturamaz diyenlere inat koltuğunun hakkını verdiği için kendisine teşekkür ediyorum… Yalnız değilsin Sayın Bakanım… Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Hâlbuki biz sussak, tarih susmayacak. Tarih sussa, hakikat susmayacak” ifadelerini aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam