BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN BİLECİK’İN KURTULUŞU, AHİLİK VE ŞEYH EDEBALI FESTİVALİ MESAJI
admin • 5 Eylül 2011 19:16:48 
BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN BİLECİK’İN KURTULUŞU, AHİLİK VE ŞEYH EDEBALI FESTİVALİ MESAJI

 

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 6-7-8 Eylül Bilecik'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu, Şeyh Edebalı’yı Anma Ahilik ve Kültür Sanat Festivali münasebetiyle yayınladığı mesajında şunları dile getirdi; “Tarih yolculuğumuzdaki altın sayfalardan biri olan ve Bilecik'imizin Düşman İşgalinden kurtuluşuna erdiren bu zafer, esarete mahkum edilmek istenen milletimize, kayıtsız şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdelemiştir. Öyle ki şanlı tarihimizin her bir sayfası, ayrı ayrı kahramanlık, zafer ve eşsiz müjdelerle geleceğimize ışık tutmaktadır. Aziz milletimiz ve eşsiz kahramanlarımız, karşısındaki güç ne olursa olsun hiçbir zaman bu vatandan vazgeçilmeyeceğini ve şanlı bayrağımızın göklerden inmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya ispatlamıştır.
Bizler ata yadigârı güzide şehrimizde şanlı Osmanlı devleti ve Cumhuriyetimizin kuruluş ruhundan aldığımız güçle, muasır medeniyetler hedefinden asla taviz vermeden bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden kahramanlarımızı her zaman olduğu gibi yine bu günde minnetle anıyoruz.
En önemlisi de bu galibiyetin mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve her biri cengâver olan silah arkadaşlarından aldığımız ilhamla yarınlara emin adımlarla yürüyoruz. Atatürk'ün üstün dehası, liderlik ve komutanlık yeteneği, muhteşem savaş stratejisi, milletimizin bağımsızlık tutkusu ve ordumuzun cesareti, tarihin ender kaydettiği eşsiz bir zaferi beraberinde getirmiştir. Bilecik'imizde bu destansı mücadelenin haklı gururunu yaşadığımız bu günde Kurtuluş savaşımızın eşsiz kahramanlarını, Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere huzurunda tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnet duyguları ile anıyor, kurtuluşa yürüdüğümüz bu güzel günde şehrimizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunu kutluyorum” diye tamamladı.  
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x