• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK BELEDİYESİ HASTALARA UMUT OLDU

BİLECİK BELEDİYESİ HASTALARA UMUT OLDU

Bilecik Belediyesi ilik nakli bekleyen hastalara umut oluyor.

Geçtiğimiz senelerde Bilecik Belediyesi tarafından başlatılan ‘Sevgin İliklerime İşlesin’ projeyle, başta İzmirli İlik Nakli bekleyen minik hasta Öykü Arin Yazıcı olmak üzere tüm yurtta ilik nakli bekleyen hastalara umut oluyor.

Bilecik Belediyesi yaptığı açıklamada; Bundan yaklaşık iki sene önce, aslında hepimizin sorunu olan, farkında olmamız gereken bir konuya el bastık, altını önemle çizdik. Dünyanın farklı ülkelerinde birçok insan ne yazık ki organ ve kan bağışı en önemlisi de ilik bağışı noktasında bazı şeylerin farkında değil. Bilecik’te, belediye olarak öncü olduk. Türk Kızılayı ile birlikte muhteşem bir projeye ev sahipliği yaptık. Ve Türkiye’de bu noktada ilk sıraya oturduk. Kan iliği bağışı noktasında muhteşem bir donör sayısına sahibiz. Bilecik’te başlatılan bu projeyle ilik nakli bekleyen bir çok çocuğa bağışçı olduk.”

Türk Kızılayı ile birlikte hareket eden Bilecik Belediyesi kampanya süreci boyunca büyük bir donör sayısına ulaştığı belirtildi.

Bilecik Belediyesi, 28 Ocak Pazartesi günü yapılacak etkinlikle ilik nakli bekleyen hastalar için bağışta bulunacak olan insanları bir araya getirecek. Bilecik Belediyesi Kültür Sitesinde gerçekleştirilecek olan program saat 11.00’da başlayıp 19.00’a kadar devam edeceği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam