BİLECİK BELEDİYESİ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ

BİLECİK BELEDİYESİ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ

Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Ata Toprağı Bilecik’i temsilen Bilecik Belediyesi,  bu yıl “15 Temmuz Şehitleri İçin Koşuyoruz” sloganıyla düzenlenen Vodafone 38. İstanbul Maratonu koşusuna katıldı.

İstanbullular ile birlikte yurdun dört bir köşesinden gelen on binlerce kişi, bu yıl 38’incisi düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu’nda FETÖ’nün darbe girişimine karşı demokrasi uğruna canlarını feda eden 15 Temmuz şehitleri için koştu.

Bilecik Belediyesi de 15 Temmuz Şehitleri anısına saygı amacıyla düzenlenen organizasyona katılarak, 15 Temmuz Şehitler köprüsünden Dolmabahçe’ye kadar 8 km’lik bir parkuru tamamlayarak, şehitlerimizi andı.

Bilecikli Hemşehrilerimiz ve Belediyemizi temsilen Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Başkan Vekili Nihat Can ve eşi Nesrin Can,  Bilecik Belediyesi birim müdürleri, belediye çalışanlarının da katılımıyla 15 Temmuz’da Milli İradeye ve Demokrasimize sahip çıkan tüm şehitlerimiz ve kahraman evlatlarımızı andık.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

”TÜM ÜLKE OLARAK HAİNLERE KARŞI BİR KEZ DAHA BİR OLDUK”

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında şehit olanlar anısına bu yıl, “15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz” sloganıyla düzenlenen etkinlik hakkında kısa bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

”Aynı zamanda ”Kahramanlar Koşusu” olarak da ifade edilen yürüyüş ile demokrasi şehitlerimizi bir kez daha hatırladık ve onları minnet, rahmet duygularıyla andık. Bilecik Belediyesi olarak da bu anlamlı etkinliğe katılarak, şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Yine Türk Bayraklarımızı aldık ve yine hain emel peşinde olanlara karşı tek vücut olduğumuzu gösterdik” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam