BİLECİK BELEDİYESİ ASFALT İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

BİLECİK BELEDİYESİ ASFALT İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Bilecik Belediyesi tarafından devam eden altyapı çalışmaları kapsamında biten alanlarda yapılacak olan asfaltlama çalışmaları için ihale gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıl başlatılan ve şehrin kanalizasyon ve yağmur suyu hatları ayrılarak mağduriyetlerin giderildiği çalışmanın üstyapısında kullanılacak asfalt için ihale yapıldı. Belediye Başkanlığı Encümen Toplantı salonunda yapılan ihale; Bilecik merkez muhtelif cadde ve sokaklarda sıcak asfalt kaplama, aşınma, binder ile kaplanması ve yolların asfalt betonu hazırlanarak tamir ve bakımının yapılması, finişer ile asfalt yama yapılması adıyla gerçekleştirildi.

20 BİN TONA YAKIN ASFALT MALZEMESİ KULLANILACAK

Gerçekleştirilecek çalışma kapsamında 7 bin ton asfalt tamir ve bakım aracı ile aşınma asfalt yapılması, 3 bin ton finişer ile aşınma asfalt yama çalışması, 4 bin ton finişer ile binder asfalt yama-kaplama çalışması, 3 bin ton plentmix temel yapılması gerçekleştirilecek.

Çalışmada ayrıca 500 metreküp asfalt kazıma makinası ile her cins bitümlü karışım kaplamaların kazılması, 500 metreküp malzemenin Bilecik Gülümbe döküm sahasına asfalt kazıma makinası ile her cins kazılan malzemelerin nakil işi yapılacak.

BAŞKAN V. SUBAŞI: “ÇALIŞMALARIN TAMAMLANMASI İLE CADDE VE SOKAKLARIMIZ DAHA GÜZEL OLACAK”

Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı gerçekleştirilen ihale hakkında yaptığı değerlendirmede ‘’25 Mayıs Çarşamba günü asfalt ihalemiz gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ihale komisyonda tüm yönüyle değerlendirilecek. Yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını ayrı tutarak gerçekleştirdiğimiz çalışmamızı asfaltlama ile tamamlamış olacağız. Böylece vatandaşlarımızı çamur ve tozdan kurtarmış olacağız. Bizlere bu önemli ve büyük çalışmada sabır göstererek destek verdikleri için tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam