BİLECİK BELEDİYESİ BİR GELENEĞİ DAHA SÜRDÜRDÜ

BİLECİK BELEDİYESİ BİR GELENEĞİ DAHA SÜRDÜRDÜ

Bilecik Belediyesi tarafından Regaib Kandili dolayısıyla şehir merkezinde Osmanlı Şerbeti ve irmik helvası ikram edildi. Şehitler Parkı önünde gerçekleştirilen helva ve şerbet ikramı ile eski bir geleneğimiz, tekrar yaşatıldı. Mübarek gün ve gecelerde şehrimizdeki Osmanlı çeşmelerinden Osmanlı Şerbeti ikramları da yapan Bilecik Belediyesi, gerçekleştirdiği etkinlik ile vatandaşlarımızın memnuniyetini kazandı. Belediye Başkanımız Selim Yağcı gerçekleştirilen programa katılarak vatandaşlara helva ve şerbet ikram etti.

2

İkram sonunda kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi olarak 10 yıldır gerçekleştirdikleri geleneği sürdürdüklerini kaydetti. Belediye Başkanımız Selim Yağcı, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bilecik Belediyesi olarak artık geleneksel hale getirdiğimiz böyle özel ve güzel gecelerimizde, mübarek gecelerimizde ikramlarımıza devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi yine çeşmelerimizden şerbet akıyor ve helva dağıtımıyla hemşehrilerimizle bu gecenin anlamını ve önemini idrak etme gayreti içerisindeyiz.

1

Regaip Kandili üç ayların başlangıcı, Peygamber Efendimizin doğumunun gecesi onun için öncelikle Regaip Kandili hemşehrilerimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu gecede dualarımız insanların birliğine, beraberliğine, kardeşliğine yönelik olsun. Artık bu memlekette, bu güzel topraklarda canlarımız torağa düşmesin, şehitlerimiz olmasın el ele gönül gönüle bu güzellikler içerisinde hep birlikte kardeşçe yaşayalım diyoruz. Dünya üzerinde zulüm altında olan Müslüman kardeşlerimizin veya mazlum olan insanların üzerindeki o zulmün kalkması için dua ediyoruz. Memleketimizde oluşan bu güzel huzur atmosferinin devamı için dua ediyoruz. Hep iyi olalım, güzel olalım, güzellikler içerisinde olalım. Bu vesileyle de bu güzelliklerin devamı için bir nevi dua mahiyetinde Belediye Başkanlığı olarak yaklaşık 10 yılı aşkın süreden beri bu özel gecelerde bu ikramları yapıyoruz. İnşallah birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize vesile olur bunun artmasına vesile teşkil eder diyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam