• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK BELEDİYESİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN GÜNDEMİNDE

BİLECİK BELEDİYESİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN GÜNDEMİNDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ’94 Ruhuyla Cihannüma ve Kadim Dostlar Büyük Buluşması’nda Bilecik Belediyesi’nde Osmanlı Motiflerinin kaldırılmasına örnek vererek CHP’ye yüklendi.

23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı; “Bilecik Belediyesinde Osmanlı motiflerini duvarlardan kazıdılar” dedi.

İstanbul’u CHP zihniyetine teslim etmeyeceklerini ifade eden Erdoğan,”23 Haziran küfürbazların sandığa gömüldüğü gün olacaktır” ifadesini kullandı.

“İSTANBUL’UN TARİHİYLE KAVGALI AZGIN AZINLIĞIN BU ŞEHRİN DOKUSUNU BOZMASINA İZİN VEREMEYİZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı CHP zihniyetine geçtiğinde asıl değişecek olan İstanbul’a bakış ve dolayısıyla medeniyet, tarih, kültür anlayışındaki savrulma olacaktır. Bilecik Belediyesinde Osmanlı motiflerini duvarlardan kazıdılar. İstanbul’a yapılacak en büyük kötülük Gezi olaylarında ve daha pek çok örneklerinde tezahürlerini gördüğümüz CHP faşizminin bu şehrin üzerine tekrar karabasan gibi çökmesi olacaktır. Milletin inancıyla, İstanbul’un tarihiyle kavgalı azgın azınlığın bu şehrin dokusunu bu şehrin kadim karakterini bozmasına izin veremeyiz” dedi.

BİLECİK’TE NE OLMUŞTU?

31 Mart seçimlerinden sonra belediye yönetimini devralan Millet İttifakı önce Bilecik Belediyesinde bulunan Osmanlı Motiflerini sökmüş ardından gelen tepkilerden dolayı açıklama yapmak zorunda kalmıştı. Yapılan açıklamada aslına uygun olarak daha iyisini yapacaklarını söylennmişti. Fakat gecen günlere rağmen bu konuda  bir gelişme olmamıştı. Daha sonra Şeyh Edebali Türbesinin hakim tepesinde bulunan Ay Yıldızlı aydınlatmanın altında yer alan ‘Dirilişin Şehri Bilecik’ yazısını söndürmüşlerdi. Son olarak Bilecik Belediyesine ait Yaşayan Şehir Müzesindeki Ertuğrul Gazi heykelini kaldıran Bilecik Belediyesi yönetimi Cumhurbaşkanı’nın gündeminde yer aldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam