BİLECİK BELEDİYESİ EMİTT FUARINA DAMGA VURACAK

BİLECİK BELEDİYESİ EMİTT FUARINA DAMGA VURACAK

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 20.'si  düzenlenecek olan ve dünyanın 5. büyük turizm fuarı olarak kabul edilen fuarda; Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve  İl Kültür Turizm Müdürlüğü'nün ortak çalışması ile Bilecik birçok yönü ile tanıtılacak.

70 ülke ve yüzlerce turizm merkezinden 4. 500 katılımcının bulunacağı fuara en güzel şekilde hazırlanan Bilecik Belediyesi, 'Marka Şehir Bilecik’in tarihi ve kültürel zenginlikleri, turizm değerleri, doğal güzellikleri, yöresel ürünlerini, görsel ve basılı materyaller ile destekleyerek, fuara katılıyor.

BİLECİK BELEDİYESİ FUARA HAZIR

İlimizin tanıtılması noktasında büyük öneme sahip fuara ilişkin Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar tamamlandı.

Gerçekleştirilen fuar için yüzlerce ''Bilecik Rehberi'' kitabını hazırlayan Bilecik Belediyesi, yine yüzlerce ''Bilecik Keyfiyesi'', ''Bilecik Osmanlı Temalı 2016 Yılı Takvimi'' yanısıra Bilecik'i tanıtıcı binlerce ''Bilecik Çocuk'' dergisi, ''Elleri Kınalı Anaların Kınalı Kuzularından Mektuplar'' ve ''Bilecik Küçük Gezgin'' adlı dergi ile katılıyor.

Bilecik Belediyesinin katkılarıyla Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan Meşhur Osmanlı Şerbeti'nin ikram edileceği fuarda ayrıca şehri tanıtıcı CD'ler ve broşürler dağıtılacak.

Fuarda ayrıca, Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan 360 derece tanıtım turları, tanıtıcı filmleri, İngilizce ve Türkçe dilleriyle hazırlanan tanıtım CD'leri ve fotoğraf slaytlarıyla şehrimizin tanıtımı gerçekleştirilecek.

Gerçekleştirilen fuarda protokol üyelerine Bilecik Keyfiyesi başta olmak üzere ilimizi tanıtıcı birçok hediye taktim edilecek.

Bilecik turizminde büyük yeri olan aktivitelerin gerçekleştirileceği fuarda, misafirlere ayrıca Pazaryeri helvası ve bozasının yanı sıra, ayva ve nar lokumu, ikram ediecek. 

Toprağı Seramik Şehir Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık Köyü Çömlekçi Ustaları da fuarda hem hünerlerini sergileyecek, hem de konukların kendi elleriyle çömlek yapmalarına imkan verecekler.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

''DİRİLİŞİN ŞEHRİ BİLECİK'İ EN GÜZEL ŞEKİLDE TANITACAĞIZ''

Bilecik'in tarihinde olduğu gibi günümüzde de her yönüyle hak ettiği yeri alması için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Selim Yağcı,  şunları söyledi:

 ''Bilecik'imiz için çıktığımız hizmet yolculuğunda 3. döneme ilişkin temel hedefimiz, şehrimizi turizm alanında öne çıkarmaktı. Bu anlamda büyük tarihi zenginliklerin yanı sıra %50’sinden fazla alanı yeşil alanla kaplı ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan ilimizin bu yönünü tanıtma adına gerçekleştirilen tüm çalışmalarda en ön sırada yer almaya çalışıyoruz. Şehrimize yeni dönemde kazandıracağımız vizyon projelerimizde turizm ve turistik değerlerimizi öne çıkaran yatırımlara çokça yer verdik. Osmanlı Devleti'nin kuruluş toprakları olan Bilecik'imiz ve yakın yöreleri, gerek televizyon dizilerinde gerek tanıtım filmlerinde sıkça yer alıyor. Bu durum bizleri de oldukça memnun ediyor. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl dönümü 2023 hedefleri doğrultusunda, hükümetimizin de stratejisi haline gelen ‘’İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’’ anlayışının filiz bulduğu bu topraklara hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

TÜİK'in 2015 verilerine göre her gün gelişen ve büyüyen Bilecik'imiz, tarihinden almış olduğu güçlü referansın yanı sıra yapılan araştırmalardaki istitiktiki verilere göre; en huzurlu şehir, insanı en mutlu şehir, işsizliğin en az olduğu şehir ve geleceğine umut veren şehirdir.

Türkiye'nin yaşam endeksi araştırmasında 13. sırada yer alan Bilecik'imizi; Valiliğimiz, belediyemiz, BEBKA, üniversite ve kültür il müdürlüğümüzün el birlik çalışması ile en güzel şekilde tanıtacağız.

İlimizin tanıtımı için büyük bir fırsat olan bu fuarda çeşitli ulusal televizyon kanalı ve haber ajanslarına röportajlar vererek, ilimizi tanıtma fırsatı bulduğumuz için de çok mutluyuz. Hem, yaptığımız görüşmeler ve değerlendirmelerde hem de izlediğimiz bu tabloda Bilecik'imizi, hazırladığımız stantta tanıtacağız'' ifadelerini kullandı.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam