• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK BELEDİYESİ KAYI OBASI’YLA MİSAFİRPERVERLİĞİNİ SERGİLİYOR

BİLECİK BELEDİYESİ KAYI OBASI’YLA MİSAFİRPERVERLİĞİNİ SERGİLİYOR

Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş’un Şehri Bilecik’te; 736. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri, Söğüt ilçemizdeki Ertuğrul Gazi Türbesi’ne ziyaret ile başladı.

Türbe ziyareti sonrasında resim sergisi açılışının yapıldığı etkinlikler daha sonra  Türk Büyükleri Anıtı önünde düzenlenen tören ile devam etti.

Burada çelenk sunumu ile başlayan etkinlikte Kur’an-ı Kerim okundu vatanımızın birlik ve beraberliği için dua yapıldı.

Törene  Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Belediye Başkanı Selim Yağcı, 2.  Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tanju  Selçuk Yücel,  AK Parti  Bilecik  Milletvekili  Halil Eldemir,  Söğüt Belediye Başkanı  Halil Aydoğdu, Vali Yardımcısı ve  Söğüt Kaymakam Vekili  Burhan Terzioğlu, kurum temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

KAYI OBASI’NDA MİSAFİRLER AĞIRLANIYOR

Türk Büyükleri önünde gerçekleştirilen program daha sonra Bilecik Belediyesi tarafından alanda kurulan Kayı Obası’nın ziyaret edilmesiyle devam etti.

Vali Tahir Büyükakın, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve beraberindekilere ikramların yapıldığı Kayı Obasında vatandaşlara Osmanlı Şerbeti ve Bilecik lezzetlerinden olan lokumlar ikram edildi.

Bilecik Belediyesi Kayı Obasında ayrıca yurdun dört bir köşesinden gelecek olan konuklara verilmek üzere Bilecik’in tanıtıcı kitap ve dergileri de yer alıyor.

TÜRBE VE ŞENLİK ALANI GÜL SUYU İLE BEZENDİ

Ayrıca Bilecik Belediyesi’ne ait araçlarla Ertuğrul Gazi Türbesi ve Şenlik alanı gülsuyu ile bezenirken yaratılan manevi atmosfer vatandaşlar tarafından takdirler karşılandı.

Mehmet Selim Saçtı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam