Bilecik Belediyesi, Öğretmenleri Unutmadı

Bilecik Belediyesi, Öğretmenleri Unutmadı

Proje kapsamında yenileme işlemi gerçekleşen odalardan bir tanesi olan Cumhuriyet İlkokulu Öğretmenler Odası’nın açılışı gerçekleşti. Öğretmenler Günü hediyesi niteliğinde olan açılışta konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Allah sağlık, sıhhat içerisinde geleceğimizin teminatı çocuklarımız ile nice güzel çalışmaları yapmayı, hep birlikte bizlere nasip etsin diyorum. Gerçekten eğitim ve öğretim vazgeçilmezimiz, olmazsa olmazımız. Bizler bugün yöneticiler olarak bir çok fiziki mekanlar yapabiliriz. Birçok projeleri gerçekleştirebiliriz. Ama bunları kullanacak eğitimli nesilleri yetiştiremezsek geleceğimizin teminatı gençlerimiz, yavrularımızı iyi bir ortamda yetiştiremezsek bence yapmış olduklarımızın hiçbir anlamı yok. Onun için aslında her şey birbirine bağlı.

Biz Bilecik Belediye Başkanlığı olarak belediyeciliği yol, su, çöp toplama kanalizasyon gibi sadece fiziki işler olarak görmeyen, toplumun ihtiyaç duyduğu her noktada olması gereken bir kurum olarak gören bir anlayışın temsilcisiyiz. Onun için imkanlarımız ölçüsünde her sene bir eğitim projesi yapıyoruz. Önce ‘Her Okula Bir Çocuk Parkı’ dedik ve çocuklarımıza çocuk parkları yaptık. Daha sonra ‘Her Okula Bir Akıllı Tahta Uygulamasını’ gerçekleştirdik. Her okulun bahçe düzenlemelerini yapacağız dedik. Bunları gerçekleştirdik ve bu sene de gündemimize öğretmen odalarını aldık. Geçen yıldan itibaren gerçekleştirdiğimiz bu proje. Çünkü geliyoruz öğretmenlerimizin özellikle ilköğretim okullarındaki öğretmenlerimizin odaları farklı standartlarda. Gelen öğrenci bu odaya baktığında öğretmeninin makamına mevkisine konumuna imrenmesi gerekir. Ama maalesef o konumda durumda değildi. Kendimize göre mütevazi ama gerçekten prestijli bir standart oluşturduk ve ihtiyaç olan okullarımızın öğretmen odalarını bir şekilde tanzim etme noktasında bir karar aldık. Sağ olsun Milli Eğitim Müdürümüz ve Milli Eğitim camiamızda bizim yaklaşımımıza olumlu cevap verdiler. Bugün burada 7’ncisini tamamladığımız öğretmen odalarının açılışını gerçekleştiriyoruz.

Önemli bir gün gerçekten önemli bir ismi olan okulumuz. Özellikle burayı da bugün de Öğretmenler Günü hediyesi ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nu bu anlamda tercih ettik. Ben öğretmenlerimize odalarının hayırlı uğurlu olmasını, güle güle kullanmalarını ve yavrularımıza geleceğin teminatı can yavrularımızın gözleri gibi baktıklarından, yetiştirdiklerinden zaten eminim. İnşallah daha sağlıklı, daha güzel ortamlarda yetiştirmelerini temenni ediyorum ve hep birlikte daha iyiye daha güzele nice yıllara diyorum.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman da, “Eğitim-öğretim olmazsa olmazımız. Çok iyi biliyoruz ki hiçbir husus eğitimden daha önemli değildir. Benim bildiğim kadarıyla bu 7’nci okulumuzun öğretmenler odası oldu. Öğretmenlerimize layık bir şekilde Başkanımız ve ekibi öğretmenler odasını her ne kadar bazen hepsi bir anda olmuyor biraz da gecikmeli olabiliyorsa da ben öncelikle bu nezaketlerinden dolayı katkılarından dolayı Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum bütün arkadaşlarım adına.

Ayrıca Okul Aile Birliğimiz burada gerçekten okulumuzun Sevgili Alper kardeşimizin gayretleriyle Bien Seramik’in katkısıyla okulumuza bazı destekler oluyor, olmaya da devam ediyor. Onlara da şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Okul Müdürü Osman Gürbüz de, “Başkanımıza bu güzel çalışmaları kazandırdığından dolayı teşekkür ediyorum. Sadece bizim okulumuzda değil bütün Bilecik’te çeşitli okullarda bu proje kapsamında devam ediyor. Hatta ben Başkanımıza bir daha teşekkür ediyorum. Çünkü aslında bu öğretmenler odamız geçen yıl yapılacaktı bizim fiziki şartlarImız müsait olmadığından dolayı erteledik. Son düzenlemeyle 4+4+4’ten sonra oluşan yeni bir sınıfımız oldu. Burayı da Öğretmenler Odası olarak öğretmenlerimize yakışır şekilde düzenlenmesinde bize de Başkanımız yardımcı olduğu için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Daha önce de yapılan destekleri vardı. Onlarla ilgili de ayrıca teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Şişman tarafından Başkan Yağcı’ya ve Bilecik Belediyesi’ne “Teşekkür Belgesi” verildi. Okul Müdürü Gürbüz de, Başkan Selim Yağcı’ya plaket takdim etti. Öğretmenler tarafından da çiçek takdim edildi. Son olarak da Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından öğretmenlere Öğretmenler Günü dolayısıyla çeşitli hediyeler verildi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç