• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK BELEDİYESİ VE HAK İŞ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

BİLECİK BELEDİYESİ VE HAK İŞ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Bilecik Belediyesi ile Hak İş arasında hazırlanan toplu iş sözleşmesi, Belediye Başkanı Semih Şahin ve Hak İş Kütahya İl Başkanı Ahmet Özen arasında imzalandı.

Belediye Başkanı Semih Şahin, imzalanan sözleşme hakkında yaptığı açıklamada; sözleşmenin bütün çalışanlara hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak; ‘’Belediyemiz Kayı Şirketi arasında, ilk  dönem toplu iş sözleşmemizi;  Hak İş Kütahya İl Başkanı Ahmet Özen ile birlikte imzaladık. 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle 2 yıl boyunca geçerli olacak sözleşme ile çalışanlarımıza Brüt 264 TL, Net 180 TL ücret artışı olacaktır. 2. yılın içinde aile yardımı devlet memurlarına  yapıldığı kadar yapılacaktır. Sözleşme ile  çalışanlarımızın deneme süresi işçilerin lehine 2 aydan 1 aya indirildi. Sözleşmenin bütün çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Hak İş Başkanı Özen ise Belediye Başkanı Semih Şahin’e katkıları dolayısıyla teşekkür ederek, imzalanan protokolün hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam