Bilecik Belediyesi’nden Aşure İkramı

Bilecik Belediyesi’nden Aşure İkramı

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı kendi eliyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Vatandaşlar gerçekleşen ikramdan dolayı dua ederek teşekkür ettiler.

Etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Öncelikle tüm hemşehrilerimizin, tüm halkımızın Hicri yılbaşını, Muharrem ayını ve aşure gününü kutluyorum, tebrik ediyorum. Aşure birlik beraberliktir, berekettir, sevgidir, hoşgörüdür ve Bilecik Belediye Başkanlığı olarak uzun yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz bu Muharrem ayında aşure dağıtımını yapıyoruz. Yine bu sene aşure dağıtımını gerçekleştiriyoruz hep birlikte.

Bir tane standımız şehir merkezimizde, iki tane kapalı pazarın olduğu yerde ve bir de üniversitemizde olmak üzere 4 noktada 5 bin aşure dağıtacağız. Ben bu aşure dağıtımının ve yaptığımız tüm hayırların hizmetlerin birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, sevgimize, hoşgörümüze gerçekten bereketimize vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz süre içerisinde gerek ilimizde gerek ülkemizde hiçbir güç bizleri zafiyete düşüremez. İnişe geçmeyiz devamlı çıkış içerisinde oluruz, aşure de bunun bir örneğidir. Sloganımızda olduğu gibi hep birlikte daha iyiye daha güzele.” diye konuştu. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam