BİLECİK, BİLDİRİ YAYINLAYAN AMİRALLERE KARŞI TEK YÜREK OLDU

BİLECİK, BİLDİRİ YAYINLAYAN AMİRALLERE KARŞI TEK YÜREK OLDU

103 emekli amiralin imzasıyla yayınlanan bildiri, Türkiye’nin gündemine oturdu. Darbe çağrışımı yapan ve hem kahraman Deniz Kuvvetleri’ne leke sürmeye çalışan hem de hükumeti tehdit eden bu bildiriye imza atan emekli amiraller de araştırılmaya başlandı.

Bildiri ile iltisakı bulunan pek çoğu, ifade için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağırılırken, konuya Bilecik’ten tepkiler adeta bir çığı gibi büyüdü.

Özellikle AK Parti kanadında büyük bir tepki gören bildiriye karşı sosyal medyadan açıklamalarda bulunan partililer, ”#HaddiniziBilin” hashtag ile duygularını ortaya döktüler.

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, ”Eski Türkiye sevdalısı, vesayetçi, kendisini milli iradenin üstünde gören zihniyetin bazı temsilcileri yayınladıkları sözde bildiri ile siyasete akıl, millete ayar vermeye çalışıyorlar. O devirler geride kaldı! #Haddinizi bilin!!!!”

İl Başkanı Serkan Yıldırım, ”103 emekli amiral, sözde bildiri yayınlamış.Emeklilerin cunta özlemi! O 103 emekli amiral ve darbeseverlere diyoruz ki #HaddiniziBilin Liderimiz Erdoğan’dır. Haddini aşan sonucuna katlanır.”

İlçe Başkanlığı, ”Millet iradesini hiçe sayanlara #HaddiniziBilin diyoruz. Bu ülkeye diz çöktürme hevesinde olanlara #HodriMeydan ! Biz burdayız.”

Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Geçmişte vesayetçi sistemin Kültürüyle yetişmiş bazı amiraller yayınladıkları sözde bildirgeyle milli iradenin üzerinde bir baskı oluşturmaya çalışıyor. unutulmasın; bu Aziz millet sizin gibilere 15 Temmuz’da verdiği cevabı yine vermesi gerektiğinde gözünü kırpmayacaktır.

Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, ”15 Temmuza 103 gün kala, 103 hadsiz,Mavi Vatan’da dünyaya meydan okurken; Hem yurt içi hem yurt dışında pkkyı bitirme noktasına getirirken; Suriye’de,Irak’ta terör koridorunu çökertirken; Yerli ve milli silahlar üretirken; Karabağ’ı kurtarırken; 103 Kuklanın Neden sesi çıkmadı?”

İnhisar Belediye Başkanı Mehmet Kepez, ”HADDİNİZİ BİLİN Yoksa bu millet geçmişte olduğu gibi, yine bildirir. Demedi demeyin”

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, ”Vatan hainleri unutmasın, darbe heveslileri iyi bilsin ki en ufak bir kalkışmanızın bedelini bu kez size çok kötü ödetiriz.Türkiye,tüm Türk Dünyası, tüm İslam alemi ve tüm ezilen dünya halklarının umudu ve emperyalizme direnişin son kalesi olduğu bu günlerde, dikkatli olun oturun oturduğunuz yerde şerefsizler, hainler, ahlaksızlar…”

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Uğruna çok acılar çektiğimiz, şehitler verdiğimiz Türk Demokrasisi vesayet uzantılı karanlık emelleri olanların baskı ve korkularına boyun eğmeyecek kadar kuvvetlidir.#HaddinizBilin #HodriMeydan.” Dedi.

AK Parti Bozüyük İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy, ”Türkiye Mavi Vatan’da tehdit ediliyorken sesi çıkmayan, Doğu Akdeniz’deki haklarımız gasp edilmeye çalışılırken ortalıkta gözükmeyen emekli amirallere bir haller olmuş. Bu ülkenin ordusu da hükümeti de Cumhurbaşkanı da görevinin başında. Sizlik bir durum yok.”

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, “Terörle mücadele gibi Ülkenin hiç bir Milli menfaatinde nedense seslerini duyamadığımız ortalıkta gözükmeyen cuntacı kafa !!! Söz konusu kaos ve kargaşa çıkartmak olunca darbe özlemleri yine kıpraştı bu vesayetçi zihniyete hodri meydan diyoruz. Bu milletin 15 Temmuz destanları bitmez Bizden söylemesi…. #HodriMeydan #HaddiniziBilin”

VALİ ŞENTÜRK: BİZ BURADAYIZ

Bilecik Valisi Bilal Şentürk ise sosyal medya hesabından, ”Biz buradayız! Milletimizin iradesinin, devletimizin yanında..” ifadesini kullandı.

MEMUR-SEN ÜLKE GENELİNDE AÇIKLAMA YAPTI

Darbe çağrışımı yapan ve hem kahraman Deniz Kuvvetleri’ne leke sürmeye çalışan hem de hükumeti tehdit eden bu bildiriye Memur-Sen’de tepki verdi. Sendika üyeleri 81 ilde ortak basın açıklaması yaptı.

Bilecik’te Cumhuriyet Meydanında toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Şube Başkanı Süleyman Akyıldız, şunları aktardı:

”Kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladılar. Millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla, Silahlı Kuvvetler dâhil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlık açık edildi. Milletin inancından, iradesinden, medeniyet değerlerinden kopmuş, millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu asker emeklilerinin aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilenmektedir.

“Deniz kuvvetleri emeklisi” sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlar olsa olsa “amiral eskisi”dir. Eski düzenin kafasını konuşturan bu 104 vesayet mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir. Kimi çevrelerin içeriğindeki darbe hevesini örtmeye, tahfif ederek masumlaştırmaya ve üstelik sahiplenmeye kalkıştığı bu açıklama, her ne kadar darbeci kafanın sefaletini gösterse de görmezden gelinebilecek bir durum değildir. Bu milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına tahammülü yoktur. Bu nedenle emekli de olsalar siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez. Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır. 15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz. 15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının milletimizin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu açıklamayla aşikâr edilen kirli niyetlerin de aynı şekilde milletin maşeri vicdanında mahkûm edilerek tarihin kirli sepetine gönderildiğini, gönderileceğini ilan ediyoruz.”

Amiral eskilerinin bu açıklaması, Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının doğruluğunu teyit ve te’kit ettiğini belirten Bahşi, “Vesayet virüsünden kurtulamamış, ihanet zehrini damarlarından atamamış bir kısım mütekait askerin sözde beka endişesi kisvesiyle siyasete müdahale etme cüretleri; milletin gözünde ihanetin, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Hâlbuki ülkenin bekasını, milletin egemenliğini tehlikeye sokan şey 10 yılda bir yapılan darbelerdir. Bu darbelerle milletin kayaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur. Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz gecesi darbeyi önleyen, darbecilere meydanları dar eden millet, Türkiye’nin tarihinden vesayetin izlerini, yarınından muhtıra ve darbe fikrini söküp atmıştır. Bütün darbe heveslileri, vesayet sevdalıları bilmelidir ki, 250 şehidimizin kanıyla 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı yazılan manifesto bu ülke için sadece bir milat değil, kanla imzalanmış bir ahittir. Bizler, darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını; şehitlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi herkese ilan ediyoruz. Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 104 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz. Biz de Memur-Sen olarak 81 ilde milletin iradesine karşı bir müdahale hevesi olarak gördüğümüz bu meş’um açıklama ve o açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Hazırladığımız dilekçeyi savcılığa teslim etmek için bir araya geldik. Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir’’

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam