• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK, BURSA TARIM FUARINA KATILDI

BİLECİK, BURSA TARIM FUARINA KATILDI

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve diğer paydaşların işbirliği ile hazırlanan BURTARIM 2017, Bursa 15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 10. Uluslararası Hayvancılık Ve Ekipmanları Fuarı düzenlendi.

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuara  420 firma ve firma temsilciliği katıldı.  7 ayrı salon ve açık sergileme alanından oluşan toplam 75 bin m2 alanda düzenlenen Fuarlar, ülkemizde gerçekleşen tüm tarım fuarları arasında 7 iklim coğrafyasına hitap eden en temel özelliği ile dikkat çekmektedir.

2016 yılında 48 ülkeden gelen 305,726  ziyaretçiye ev sahipliği yaparak traktör ve tarımsal mekanizasyon satışlarına büyük katkı sağlayan BURTARIM 2017 nın bu yıl da 300 binin üzerinde  ziyaretçiye ev sahipliği yapması beklenmektedir. Ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip tarım ve hayvancılık sektörlerinde üretim yapan fuar katılımcısı firmalarımızın pazarlama faaliyetlerini geliştirmek, çiftçimizi yeni teknolojiler ile buluşturarak verimliliklerini arttırmak,  ülkemiz ihracatının artmasına olanak sağlamak amacı ile hem sanayi hem de tarım kenti olan Bursa’da hazırlanan Fuarlar, kıtalar arası köprüleri kurmaya devam etmektedir.

Bilecik’de yetişen ürünler ile El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğrencilerinin yaptığı eserlerin sergilendiği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü stantı,  ziyaretçilerine kapılarını açtı. Çiftçilerimizin üretimleri olan şerbetçi otu, kurutulmuş toz biber, nar ve ayva lokumu, pazaryeri helvası gibi birçok yöresel ürün ve tatların yer aldığı stantta ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

 

Kadın Çiftçilerimiz Bursa Tarım Fuarında

Bilecik İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce “15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü” münasebetiyle;  ilimiz  kadın çiftçilerinin katılımıyla Türkiye’nin en büyük tarım fuarı organizasyonu olan Bursa Tarım Fuarına gezi düzenlendi.

Bursa Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarına, İl Müdürlüğünce görevli personeller ile Bilecik’in kadın çiftçileri katıldı. Gezi ekibi, ziyaret kapsamında Uluslararası Tarım Fuarında sergilenen sektörel yenilikleri yerinde inceleme fırsatı buldular. Yapılan gezide fuar alanını gezerek hem yenilikleri, hem farklı üretim desenlerini hem de tarımsal uygulamaları yerinde görme imkânı buldular. Tarımsal alanda kullanılan teknolojik girdiler hakkında katılımcı firmalardan bilgiler aldılar.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız konuyla ilgili olarak, Kadın çiftçilerimiz ile yaptığı sohbette “Ülkemizde tarımsal üretim, işgücünde önemli payı kadın çitçilerimiz sağlanmaktadır. “15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü”  dolayısıyla kadın çiftçilerimizi kurumumuza ait minibüs ile Bursa Uluslararası Tarım,  Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarına götürüyoruz.  İl Müdürlüğü olarak, kadın çiftçilerimizin bu özel günlerine değer katmak, tarım sektöründeki yenilikleri yerinde görerek tarımsal üretimlerine katkıda bulunmak amacıyla bu gezi programını organize ettik. Bu sayede kadın çiftçilerimiz tarımsal yenilikleri yerinde görme ve değerlendirme fırsatı buldular. Bu vesileyle   tüm kadın çiftçilerimizin 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Gününü kutluyorum.” dedi

Tarım TV’ de canlı yayın konuğu olan İl Müdürü Yıldız Bilecik Bilecik’i tanıtma şansı buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç