Bilecik Defterdarı Şahin, görevine başladı

Bilecik Defterdarı Şahin, görevine başladı

Bilecik Defterdarı Mustafa Şahin, vergilerin kamu harcamalarının temel kaynağı olduğunu bildirdi.

Geçen aylarda Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in 23 ilin defterdarlarını değiştirmesiyle gerçekleşen atamalarla Bilecik Defterdarı Mehmet Koray Alper, Sivas Defterdarlığı'na atanırken, Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin ise Bilecik Defterdarlığı'na atanmıştı.

19 Ağustos 2013 tarihinde izin süresinin bitmesinin ardından Bilecik Defterdarlığı görevine aktif olarak başlayan Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bilecik, nüfus bakımından küçük olmasına rağmen, ekonomik potansiyeli bakımından günden güne büyüyen bir ilimiz. Merkezde ve ilçelerde sanayi kuruluşlarımız mevcut ancak bu kuruluşların vergilendirme açısından merkezlerinin genellikle İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde olduğunu görmekteyiz. Bu kurumların sadece çalıştırdıkları işçilerin stopaj gelir vergisi yönünden vergi dairesi ve mal müdürlüklerine bağlı olduğunu biliyoruz. İlerleyen zamanlarda ilimizin vergilendirmeye ilişkin tablosunu daha iyi görüp daha iyi değerlendireceğiz" diye konuştu.

Vergilerin, Anayasa'nın 73. maddesine göre kamu harcamalarını finanse etmek için herkesin gücüne göre devlete ödenen bir bedel olarak tanımlandığını hatırlatan Şahin, açıklamasında şunları kaydetti:

"Vergi kamu harcamalarının da en temel kaynağıdır. Ben, Bilecik'te yaşayan vatandaşlarımızın, mükelleflerimizin daha bilinçli oldukları konusunda bir ön görüm var. Her zaman olduğu gibi yine Bilecik’imizin devletine olan mükellefiyetini, ödevlerini yerinde ve zamanında yapacağı konusunda da bir kuşkumuz yok. İnşallah, idareyle, mükellef ilişkileri de bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yine karşılıklı anlayış içerisinde devam edecektir. Bizim sadece mükellefle değil, vatandaşla ilişkilerimiz de gayet iyi sürdürülmeye çalışılmaktadır."  AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam