Bilecik Devlet Hastanesine MR cihazı

Bilecik Devlet Hastanesine MR cihazı

Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Op. Dr. Hakan Yıldız, düzenlediği basın toplantısında, hastanenin radyoloji birimi bünyesinde yaklaşık 6 yıldır MR hizmeti verdiklerini belirterek, MR'in yumuşak dokularda ayrım gücü en yüksek görüntüleme metodu olduğunu bildirdi.
 
Hastanede daha önce kullanılan MR cihazının kapasite ve görüntüleme metodunun 0.2 tesla özelliğindeyken yapılan görüşmeler neticesinde mevcut cihazın 1,5 teslayla değiştirildiğini anlatan Yıldız, şunları kaydetti:
 
"Bu şekilde 3. basamak sağlık hizmeti veren eğitim araştırma, üniversite hastaneleri seviyesinde bulunan cihaz, kurumumuza kazandırılmıştır. Bu şekilde daha doğru ve hızlı bir çekim kalitesine ulaşarak, kendi hastalarımız ile birlikte Bozüyük Devlet Hastanesinden yönlendirilecek hastalara hizmet vermeyi planlamaktayız. Yeni cihaz sayesinde tümörlerin selim kitlelerden ayrımı için gerekli olan spektroskopi, erken dönem inmelerin tanısında diffüzyon ve perfüzyon görüntülemesi, kafa içi beyin omurilik sıvı artışında nedenlerin tespitinde BOS akım analizi, vücuttaki damarsal yapıların görüntülenmesi için MR anjiografiler, meme kitlelerinin tümoral ve tümoral olmayanların ayrımında meme görüntülemeleri, safra yollarının tümöral ve tümöral olmayan tıkanıklıklarının ayrımı ve kolanjiografi tetkikleri yapılır hale gelmiştir."AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam