• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK DÜNYANIN 4.BÜYÜK  FUARINDA TANITILACAK

BİLECİK DÜNYANIN 4.BÜYÜK  FUARINDA TANITILACAK

31 Ocak- Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece TÜYAP’daki 23.’sü düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMİTT) Bilecik Valiliğini temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü katılacağı belirtildi.  İlimizi daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda da tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri, sivil mimari örnekleri, geleneksel el sanatları ve İlimizin tatil noktaları tanıtılacağı kaydedildi.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ile birlikte Bilecik Belediye Başkanlığı, Bozüyük Belediye Başkanlığı, Osmaneli Belediye Başkanlığı, Söğüt Belediye Başkanlığı, turizm yatırım belgeli seyahat acentaları ve otellerin işbirliğinde dünyanın 4. büyük turizm fuarı olan EMİTT’ te İlimizi turizm açısından hak ettiği yere ulaştırmak için birçok alanda tanıtımı yapılacak. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak EMİTT’ e hazırlıklarını çok öncesinden planlamış olup İlimiz ve İlçelerimizin tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkaran kısa videolar çekerek tanıtıma başladığı vurgulandı. 31 Ocak’ a kadar sosyal medya aracılığıyla her gün bir video paylaşan Müdürlük daha fuara gitmeden EMİTT İstanbul ekibinin dikkatini çekmeyi başardığı öğrenildi. Bunun yanında 2018 yılında 43 ülkenin katılım gösterdiği fuar için hazırlanan videoların yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin ilgisini çektiği belirtildi.

“BİLECİK’E ÖZEL ÜRÜNLER”

İlimize özgü el sanatları ürünleri sergilenerek, kendine has bir damak tadı bulunan ayva lokumu, nar lokumu, helva ve boza, Osmanlı şerbeti standı ziyaret edecek olan yerli ve yabancı misafirlere ikram edilerek, hünerli ellerin ortaya çıkardığı Kınık çömlekçiliği el sanatları ürünlerinin ise canlı performansla sunumu yapılacağıaçıklandı.

BilecikValisi Bilal ŞENTÜRK’ün Müdürlüğe sağladığı destek ve himayeleri ile EMİTT Fuarında keşfedilmemiş güzelliklere sahip “taşı mermer, toprağı seramik, yaprağı ipek olan, Kuruluş ve Kurtuluşun beşiği Şeyh Edebalı, Ertuğrul Gazi ve Ecdad diyarı Bilecik” in adına yakışır ve otantik bir şekilde tasarımı yapılan standa çok sayıdaki görsel ve yazılı tanıtıcı materyaller ile en üst seviyede tanıtımı yapılıp İlimizi daha yakından tanımaları ve gezip görmeleri konusunda kendilerine davette bulunulacağı da belirtildi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam