Bilecik Eğitimciler Derneği Öğretmenler Günü’nü Kutladı

Bilecik Eğitimciler Derneği Öğretmenler Günü’nü Kutladı

 

Pamukçuoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen geceye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yürükcü, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ve çok sayıda konuk katıldı.

                Sunuculuğunu Asım Yıldırım’ın yaptığı gecenin açılış konuşmasını Bilecik Eğitimciler Derneği Başkanı Kamil Memiş yaptı. Memiş, gerçekleşen programın bu sene ikincisinin düzenlendiğini belirtti. Öğretmenlerin, bir günde olsa moral ve motivasyonlarının artması, öğrencilerine daha iyi eğitim verme aşkı, heyecan duymaları, birlik, beraberlik, bütünlük oluşturmaları açısından çok önemsediklerini belirtti. Bu kutlamaların bir günde kalmasını istemediklerini bu sebeple bir yarışma düzenlemeye karar verdiklerini kaydeden Memiş, öğretmenliğin öğrenciler nezdinde sorgulanması, öğretmenliğin itibarının ne olduğu üzerinde bir çalışma olması açısından “Canım Öğretmenim” isimli resim, şiir ve mektup yarışması düzenlediklerini aktardı.

                Memiş’in konuşmasının ardından gerçekleşen “Canım Öğretmenim” isimli yarışmada dereceye giren öğrencilere ilkokul öğrencilerine İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Güven tarafından, ortaokul öğrencilerine Bektaş Uçkun ve ortaöğretim öğrencilerine de Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yürükcü tarafından hediyeleri verildi. Ortaöğretim öğrencileri arasında birinci olan öğrenci ödül töreni sonrasında yazdığı mektubu okudu.

                Bilecik’te göreve yeni başlayan öğretmenlerin de unutulmadığı gecede yeni öğretmenlere belge ve hediye takdim edildi. Öğretmenler belge ve hediyelerini İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman’dan aldılar.

                Geceye destek veren kişi ve firmalara da plaket takdimi yapıldı. Plaketler Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan tarafından takdim edildi.

Gece gerçekleşen ödül töreninin ardından türkücü Gökmen’in türküleri ve sunucu Asım Yıldırım’ın hikaye ve şiirleriyle devam etti. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam