BİLECİK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDE  ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

BİLECİK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDE ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü’nde başarılı polisler gerçekleşen ödül töreniyle Üstün Başarı Belgesi ve Başarı Belgesi’yle ödüllendirildi. Gerçekleşen ödül törenine Asayiş Şube Müdürlüğü, belge alan 25 personeliyle damga vurdu.

Personelini başarılarından dolayı kutlayan İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru şunları aktardı:

“Çalışmasından dolayı arkadaşlarımıza vermiş olduğumuz başarı belgelerinden dolayı tekrar tekrar arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Gönül ister ki tüm personelimizi bu başarı belgesi ile ödüllendirelim. Yaklaşık 1,5 yıldır bulunduğumuz ilimizde içtenlikle söylüyorum ki rütbeli, memur bütün personelimizden hangi görevde olurlarsa olsunlar biz müdürler olarak hepsinden memnunuz. Ümit ediyorum ki şehrimizde teşkilat olarak bizden bir şikayetleri olduğunu düşünmüyorum, onlar da memnunlar.

Görev yaparken bütün arkadaşlarımızın büyük bir özveriyle görev yaptıkları düşüncesindeyim. Cumartesi, pazar, tatil bayram demeden geceli gündüzlü özveriyle şehrimizin huzur ve güvenliğini sağlamak için gayret ettikleri düşüncesindeyim. Bu vesileyle bütün arkadaşlarımızı ödüllendirmek isteriz ancak şartların, mevzuatın müsaade ettiği kadar yapabiliyoruz.

Bu başarı belgesini verdiğimiz arkadaşlar başkaları da olsa bu başarıyı gösterecekleri düşüncesindeyim. Tekrar tekrar başarılı çalışmalarından dolayı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Personel Şube Müdürü Cengiz Karabıdak törende yaptığı açıklamada, “Zamanın hızla aktığı, yeni suç türleri yanında yeni suçlu görünümlerinin ortaya çıktığı günümüzde emniyet kuvvetleri olarak kendimizi yenilemek ve zamana ayak uydurmak bir zorunluluk halini almıştır. Bilecik Emniyet Müdürlüğü olarak başta İl Emniyet Müdürümüz Eyüp Özüdoğru olmak üzere mesai arkadaşlarımızın bu bağlamda yapmış oldukları insanüstü gayretler ve çalışmalar sonucunda başarılı görülen personele Bilecik Valiliği tarafından Başarı Belgesi verilmesi münasebetiyle burada toplanmış bulunmaktayız.

Yapılan çalışmalarımız özet olarak, şu şekildedir:

Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda, meydana gelen 40 ayrı evden hırsızlık olaylarının 32’si, 30 ayrı dolandırıcılık olaylarının 22’si, 32 ayrı açıktan hırsızlık olaylarını 23’ü, 26 işyerinden hırsızlık olaylarının 18’i aydınlatılmıştır. Bu olaylarda toplam 71 şahıs yakalanarak yargılanmaları amacıyla adli makamlara teslim edilmiştir. Ayrıca değişik suçlardan dolayı haklarında adli mercilerce yakalama emri çıkarılan 334 şahıs yakalanarak yargılanmaları amacıyla adli mercilere teslim edilmişlerdir.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda 30 gr. Bonzai, 77 adet ectasy, 634 kök haşhaş bitkisi, 7 kök hint keneviri bitkisi, 4000 gr esrar maddesi, 9 adet tarihi eser, 11670 kg kaçak akaryakıt, 3070 paket kaçak sigara, 230 şişe kaçak içki, 428 adet sahte ilaç, 12 adet sahte fatura, 25 adet sahte para ele geçirilmiş ve bu olaylarla ilgili olarak 80 kişi yakalanarak yargılanmaları amacıyla adli makamlara teslim edilmiştir.

Belirttiğimiz olaylarda insan üstü gayret gösteren ve olayların aydınlatılmasını sağlayan mesai arkadaşlarımızın gayretleri takdire şayandır.” dedi.

Törende 10 rütbeli ve 33 polis memuru olmak üzere toplam 43 personel Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir tarafından başarı belgesiyle ödüllendirildi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam