BİLECİK EMNİYETİNDEN HAZİRAN AYI KARNESİ

BİLECİK EMNİYETİNDEN HAZİRAN AYI KARNESİ

Bilecik Emniyet Müdürlüğü tarafından Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türlü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01 Haziran 2016 ile 30 Haziran 2016 tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerimizde yapılan, asayiş kontrolleri ama aramaların karnesi çıkartıldı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından 1 aylık süre içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler bakımından verilen bilgiler şu şekilde oldu:

Asayiş Kontrolleri ve Aramalarında;

2708 kişinin UYAP sisteminden yapılan kontrolü neticesinde ilimizde 27, diğer illerden değişik suçlardan aranan 26 şüpheli olmak üzere toplam 53 kişi yakalanmıştır.

6 Ayrı Hırsızlık Olayının Şüphelileri Suçüstü Yakalandı

04 Haziran tarihinde İlimizde çeşitle muhitlerde 6 ayrı otodan hırsızlık olayı meydana geldiği ihbarı alındı. Otodan hırsızlık olayları ile ilgili olarak, Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin olay muhitleri ve çevresinde yapmış olduğu araştırma çalışmaları neticesinde, olayı gerçekleştiren şüpheliler suçüstü yakalanarak adli mercilere intikal ettirildi. 1 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Araçlardan çalındığı tespit edilen paralar sahiplerine teslim edildi.

İlimiz Bahçelievler Mahallesinde Bir Evde Silahla Ateş Eden Şahıs Beraberindeki Silahla Yakalandı

13 Haziran tarihinde İlimiz Bahçelievler Mahallesinde bir evden silah sesi geldiği ihbarı alınması üzerine, Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerce sesin geldiği adreste yapılan kontrolde ateş ettiği tespit edilen şüpheli şahıs, beraberindeki silahla yakalanarak adli mercilere intikal ettirildi.

İlimiz Organize Sanayi Kavşağında Yapılan Yol Uygulamasında Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi

22 Haziran tarihinde İlimiz Organize Sanayi Kavşağında yapılan yol uygulaması kapsamında durdurulan bir araç arandı. Arama esnasında araçta bulunan silahın ruhsatsız olduğu anlaşılarak, araçta bulunan şahıs silahla birlikte adli mercilere intikal ettirildi.

İl Genelinde Yapılan Umuma Açık Yerlerin Denetlemelerinde;

İl merkezinde Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 3 adet içkili restaurant, 15 adet kıraathane, 14 adet kafe, 7 adet internet kafe, 4 adet oyun salonu denetlenmiş, denetlemelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır.

Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 13 Kıraathane, 1 İnternet Kafe, 2 Oyun Salonu, 2 İçkili Yer denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 9 Kıraathane, 20 Çay Bahçesi, 1 İnternet Kafe denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 17 Kahvehane, 3 İnternet Kafe, 1 Oyun Salonu, 3 İçkili Yer, 3 Tekel Bayi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Gölpazarı İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 7 Kıraathane, 3 İnternet Kafe, 2 Çay Bahçesi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Pazaryeri İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 10 Kıraathane, 1 İnternet Kafe, 3 Tekel Bayii, 1 Hamam denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Yenipazar İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 5 Kıraathane, 2 İçkili Yer, 2 Tekel Bayi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

İnhisar İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 4 Kıraathane, 2 İçkili Yer, 2 Tekel Bayi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Kabahat Nevi Suçlarla İlgili Olarak,

Sarhoşluktan 2, Gürültüden 1, Tütün Mamullerinin Tüketilmesinden 2 olmak üzere toplam 5 kişiye 525,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Trafik Denetimlerinde;

 1. Hız ihlali yapan 2871 sürücüye,
 2. Alkollü araç kullanan 3 sürücüye,
 3. Emniyet Kemeri takmayan 24 sürücüye,
 4. Kırmızı ışık ihlali yapan 4 sürücüye,
 5. Kasksız motosiklet kullanan 3 sürücüye,
 6. Park yasağı bulunan alanlara park eden 122 sürücüye,
 7. Araçlarına zamanında muayene yaptırmayan 248 sürücüye,
 8. Taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 2 sürücüye,
 9. Yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 18 sürücüye,
 10. Araç sigortasını yaptırmayan 46 sürücüye,
 11. Diğer kural ihlalleri için 456 sürücüye olmak üzere

Toplam 3797 şahsa cezai işlem uygulanmıştır.

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam