BİLECİK FUARDA GÖZ DOLDURDU
admin • 29 Ocak 2016 17:53:27 
BİLECİK FUARDA GÖZ DOLDURDU

Marmara bölgesinde turizmin yeni cazibe merkezlerinden olan Bilecik, Bilecik Belediyesi'nin turizm ve tanıtım alanında gerçekleştirdiği birçok faaliyet ile fuara damga vurdu.

Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü'nün ortak çalışması ile Bilecik'in birçok yönü ile tanıtıldığı fuara, 70 ülke ve yüzlerce turizm merkezinden 4. 500 katılımcı bulundu.

Gerçekleştirilen fuar için Bilecik'i tanıtıcı binlerce dergi, kitap ve broşürün dağıtıldığı fuarda ayrıca, Bilecik Belediyesinin katkılarıyla Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan Meşhur Osmanlı Şerbeti'nin ikram edildi.

Fuara katılan protokol üyelerine Bilecik Keyfiyesi başta olmak üzere ilimizi tanıtıcı birçok hediyenin taktim edildiği fuarda, misafirlere ayrıca Pazaryeri helvası ve bozasının yanı sıra, ayva ve nar lokumu, ikram edildi.

Toprağı Seramik Şehir Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık Köyü Çömlekçi Ustaları da fuarda hem hünerlerini sergiledi hem de konukların kendi elleriyle çömlek yapmalarına imkan sundu.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:
''DİRİLİŞİN ŞEHRİ BİLECİK FUARDA GÖZ DOLDURDU''

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, fuar hakkında yaptığı değerlendirmede; Bilecik'teki kurum ve kuruluşların el birlik çalışmaları ile fuarda en güzel şekilde yer aldıklarını belirterek, şunları söyledi:

''Bu yıl 20. düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı ‘’EMİTT 2016’’ fuarında Bilecik'imizi, en iyi şekilde temsil ettik. Bilecik'teki paydaşlarımızla birlikte, bakanların, milletvekillerinin, valilerin, belediye başkanlarının ve çok sayıda insanın gezdiği fuarda Bilecik'imizi başta tarihi ve kültürel değerlerimiz olmak üzere, yemek kültürü, doğal güzellikleri, turizme kaynaklık edecek zenginlikleri gibi birçok ürünü tanıtma fırsatı bulduk. Hazırladığımız standımızda, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal başta olmak üzere protokolün her kademesindeki insanlar ile vatandaşlarımıza Bilecik'imizi anlattık ve tanıttık. Bu güzel çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Bilecik standını ziyaret ederek fotoğraf çektiren Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal'a, üzerinde Osmanlı Arması bulunan tablo hediye etti.

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, fuarda ayrıca çeşitli televizyon kanallarına, Bilecik hakkında röportajlar verdi.

Ülkemizin dört bir köşesinden birçok şehrin tanıtıldığı fuar, 31 Ocak tarihine kadar devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x