• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilecik “Geleceğe Nefes” Oldu

Bilecik “Geleceğe Nefes” Oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ve yurt çapında büyük yankı uyandıran ”Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında, 81 ilde, 11 Kasım’da saat 11.11’de  yurt genelinde 11 milyon fidan dikimi yapılırken,  Bilecik’te 2023 noktadan birisi olan Abbaslık köyünde yaklaşık 40 bin  fidan toprakla buluştu.

Tüm Türkiye ile aynı anda gerçekleşen kampanyanın Bilecik ayağına, Vali Bilal Şentürk, Belediye Başkanı Semih Şahin, 2 Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Recep Yalçınkaya, Bursa Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Bozkaya, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenciler ve Bilecik halkı katılım sağladı.

Yeşilin her tonuyla toprağa hayat, canlılara nefes olacak bu anlamlı fidan dikme programına Bilecik halkının ilgisi yoğun oldu. Dikim alanında gazetecilere açıklama yapan Vali Bilal Şentürk,  Bilecik’te 43 ayrı noktada “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında fidan dikimi yapıldığını belirterek; ” Tarım ve Orman Bakanlığının başlatmış olduğu, Cumhurbaşkanlığımızın da desteğiyle beraber tüm ülke sathında 11 milyon fidanın toprakla buluşturulması programı kapsamında Bilecik ilimizde de 32 bin ama bizim sayımlarımıza göre yaklaşık 40 bin fidanımızı bugün toprakla buluşturduk. Zaten doğal olarak güzel olan, bitki örtüsü çeşitli olan bu güzel ilde, atıl olan alanlar hem toprağın korunması hem yeşertilmesi hem de orman alanlarının genişletilmesi anlamında geleceğimize daha temiz daha yaşanabilir çevre miras bırakmak anlamında, yaptığımız bu çalışmanın, Abbaslık köyündeki kısmını bitirmiş bulunmaktayız. Bilecik’te 43 ayrı noktada bu çalışma yürütülüyor. İnşallah fidanlarımızı diktiğimiz gibi onların geleceğe taşınması konusunda da sorumluluğu hep beraber arkadaşlarımızla paylaşarak görevimizi yerine getireceğiz” dedi.

Öte yandan daha yeşil bir Türkiye için, 11 milyon ağacı geleceğe miras bırakarak dünya rekoru kırmayı hedefleyen kampanyada iki farklı rekorla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi bekleniyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam