“BİLECİK GENCİYLE YAŞLISIYLA HAREKETLENİYOR”

“BİLECİK GENCİYLE YAŞLISIYLA HAREKETLENİYOR”

Bilecik Belediyesi tarafından, düzenlenen “Genciyle Yaşlısıyla Bilecik Hareketleniyor” adlı etkinlik kapsamında huzurevi sakinleri spor yaptı.

Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliğinde   Aile ve Sosyal Politikalar Huzur Evi’nde gerçekleştirilen programda, açma-germe hareketleri yanısıra çeşitli sportif faaliyetler yapıldı.

Huzurevi sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte;   Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Görevlisi Eğitmen İlker Çınar, Bilecik Belediyesi Kadın Spor ve Yaşam Merkezilerinden Spor Eğitmenleri Büşra Gülmez ve Gülşah Pekince, huzurevi sakinleri ile spor yaptı ve bilgilendirmelerde bulundular.

Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü ve  Proje Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan gerçekleştirilen faaliyetler hakkında yaptığı açıklamada; Bilecik Belediyesi’nin birçok alanda güzel çalışmalar gerçekleştirdiğine dikkat çekerek, şunları söyledi:

‘’Bilecik Belediyesi olarak 4 yıldır bu hizmeti bizler huzurevi sakinleri ile buluşturuyorduk zaten. Bilecik, ‘’Genciyle Yaşlısıyla Hareketleniyor’’ projesini artık sürekli şekilde gerçekleştiriyoruz. Yani artık her yıl Mayıs ayındaki Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında değil de sürekli olarak haftada bir gün bu etkinliği düzenliyoruz. Her hafta Çarşamba günleri saat 10:00 ile 11:00 arasında yapıyoruz. Bununla birlikte huzurevi sakinlerimizin bu faaliyetleri bütün haftaya yaymalarını amaçlıyoruz ve bu şekilde çalışıyoruz. Huzurevi sakinlerimiz etkinliğimize büyük ilgi gösteriyor ve son derece memnun oluyorlar’’ ifadesini kullandı.

Huzurevi çalışanları ve sakinlerinin hep birlikte spor yaptığı etkinlikte Uzman Eğitmenler sağlıklı ve sporla yaşam konularında bilgilendirmelerde bulundular.

Huzurevi sakinleri ve yetkilileri de gerçekleştirilen etkinlikten dolayı Belediye Başkanı Nihat Can ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam