BİLECİK GÖLETLERİNE 54 BİN ADET SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

BİLECİK GÖLETLERİNE 54 BİN ADET SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşların kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynakların gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynakları balıklandırmaya devam ediyor.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından, yürütülen “Su Kaynaklarının  Balıklandırılması  Projesi” kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 54 bin adeti Bilecik  genelinde bulunan 9 gölete bırakıldı.

Bilecik Merkez İlçe Pelitözü Göleti’nde yapılan balıklandırma etkinliğine; Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Emrah Celasin ve İl Müdürlüğü personellerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu etkinlikle birlikte Bilecik Merkez İlçe Pelitözü göletine bin adet, Çavuşköy göletine 500 adet, Gölpazarı İlçesi Akçay göletine bin adet, Osmaneli İlçesi Çerkeşli göletine 40 bin adet, Pazaryeri İlçesi Büyükelmalı göletine 400 adet, Bozcaarmut göletine 400 adet, Söğüt İlçesi Ertuğrulgazi göletine bin 200 adet, Zemzemiye göletine 800 adet ve Yenipazar İlçesi Yenipazar göletine 8 bin 700 adet olmak üzere toplamda 54 bin adet sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Ülkemiz biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam