• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK GURUR ÇITASINI DÖNMEZ’LE YÜKSELTTİ

BİLECİK GURUR ÇITASINI DÖNMEZ’LE YÜKSELTTİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığına, enerji sektörünün yakından tanıdığı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) eski üyesi Bilecikli Fatih Dönmez getiriliyor.

Edinilen bilgilere göre kararname Başbakanlık tarafından onaylandı. Resmi Gazete’de ise çok kısa bir süre içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Ülke yönetiminde bir çok önemli noktaya gelen Bilecikliler kervanına Dönmez de çıtasını yükselterek  katıldı. Aslen Gölpazarlı olan Dönmez, EPDK üyeliği gibi önemli bir görevin ardından müsteşarlık görevine layık görüldü.

Bilecik’e özel ilgi ve alaka gösteren Dönmez, geldiği görevle Bilecik’e bir gurur daha yaşattı. Türkiye enerji piyasasında önemli söz sahiplerinden olan Dönmez,mesleki kariyeri açısından parlak bir geçmişe sahip.

FATİH DÖNMEZ KİMDİR?

1965 Bilecik doğumlu olan Dönmez, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Fakültesinden Elektronik mühendisi olarak 1987 yılında mezun oldu. 
2005 yılında e-mba sertifika programını tamamladı. 
Enerji ve Telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet gösteren kamu ve özel sektör kuruluşlarında değişik kademelerde yöneticilik yaptı. 
İş hayatına NETAŞ’ta Ar-Ge mühendisi olarak başladı. Sırasıyla Türk Telekom A.Ş. ve bir Siemens çözüm ortağında yönetici-ortak olarak çalıştı. 
1994 yılından itibaren İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş (İGDAŞ)’ta elektronik sistemler müdürü, etüt ve proje müdürü, genel müdür yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı. 
2002 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İştirakler Daire Başkanlığı’nda İştirakler Genel Koordinatörü olan Dönmez, aynı zamanda bu şirketlerin yönetim kurullarında başkan ve üye olarak görev yaptı. 
Stratejik planlama, performansa dayalı yönetim, yatırım değerlendirme raporları, organizasyon, iş ve proje geliştirme ile yerel yönetim şirketlerinin AB’ye uyumu ile ilgili çalışmaları bulunmaktadır. 
Türkiye Elektrik Sanayi Birliği’nin (TESAB) kurucularından olan Dönmez yönetim kurulu üyeliği yaptı. 
4 Ocak 2008 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Kurul üyeliğine atanan Fatih Dönmez, EPDK’nın üyesi olduğu ERRA’nın (Energy Regulators Regional Association) 2008 ve 2010 yılı Genel Kurulları’nda yapılan seçimle Yönetim Kurulu’na seçilerek 4 yıl görev yaptı ve ERRA’yı temsilen Dünya Enerji Düzenleyicileri Birliğinin Arz Güvenliği Komitesinde çalışmalarda bulundu.

Fatih Dönmez İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. ertuğrul torunları geliyor – ülkenin basına ertuğrul torunları gececek galiba böyle gidersee büyük gelişme 2 bakanımız var basbakan bas anısmanı var buda büyük gelişme oldu gurur duyduuk

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam