BİLECİK HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN YILSONU SERGİSİ

BİLECİK HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN YILSONU SERGİSİ

Vali Halil İbrahim Akpınar, biçki, dikiş, nakış kurslarıyla başlayan Halk Eğitim Merkezi çalışmalarının çeşitlenerek devam ettiğini ifade ederek, "Çalışmalarımızı günün ihtiyaçlarına göre biraz da ticari alana dönük olarak sürdürürüz. Piyasa şartlarına uygun üretimlerle ve öğrenerek yolumuza devam ederiz. Merkezlerimiz, ev hanımı veya emeklilerin vakitlerini güzel bir şekilde geçirmeleri için iyi uğraş alanlarıdır. Aynı zamanda hanımlarımızın sosyalleşmesine de yardımcı oluyor" dedi. 

Belediye Başkanı Selim Yağcı da halkın hak ettiği hizmeti götürmenin sosyal devlet anlayışının gereğini olduğunu belirterek, "Son yıllarda güzel çalışmalar yapılıyor. Sadece bunları üreten değil, üretilen ürünleri ticari hamleyle de satabilecekleri mekanları oluşturma noktasında projelerimiz var. Şehrimizin turizm potansiyelinin de artmasıyla birlikte ekonomik bütçeye katkısı noktasında bu zamana kadar olduğu gibi yeni çalışmalar yapmamız gerektiğini de biliyoruz" diye konuştu. 

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Kutlu ise il genelinde halk eğitim faaliyetlerini mahalle, köy, okul, fabrika, huzurevi ve cezaevlerinde uyguladıklarını anlatarak, kültür mirasını yaşatmak, unutulmaya yüz tutmuş mesleklere sahip çıkarak, araştırmalar yaptıklarını bildirdi. 

Kursiyerler adına konuşan emekli öğretmen Servet Şişman da öğretmenlikten sonra tekrar öğrenci olabilmenin güzel bir duygu olduğunu ifade ederek, ev kadınlarının evden çıkmalarını, dünyadaki gelişmelere ayak uydurarak, tüketici olmaktan ziyade üretici olmaları gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından yerel düzeyde yapılan protokolle eğitime katkılarından dolayı  sanayi kuruluşuna ve yıl içinde özverili çalışmalarıyla başarılı olan kursiyer Elif Hilal Şişman'a Vali Akpınar ve Dr. Nihal Akpınar tarafından plaket verildi.

Daha sonra Vali Akpınar ve eşi Dr. Akpınar ile Belediye Başkanı Yağcı ile beraberindekiler kursiyerler tarafından açılan sergiyi gezdi ve yetkililerden bilgi aldı.
   Sergi açılışına, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, Vali Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ve daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam