• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Bilecik Halkı Hizmetin En İyisine Layıktır”

“Bilecik Halkı Hizmetin En İyisine Layıktır”

Geniş katılımla gerçekleşen açılışta konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Bilecik’imizde göreve geldiğimiz günden itibaren halkımızdan almış olduğumuz imanla, inançla, onların duası ve gayretleriyle Allah’a çok şükürler olsun 9 yılı aşkın bir süreden beri şehrimizin her noktasına hizmet etmenin çabası ve gayreti içerisindeyiz. Göreve geldiğimizde şehircilik anlamında önce olmazsa olmaz dediğimiz alt yapı yatırımlarımızı büyük ölçüde bitirdik. Bu dönem dedik ki, şehrimizin sosyal, kültürel, ticari hayatını canlandıracak, şehre vizyon katacak projeler yapmamız gerekir diyerek yola çıktık ve o projeleri de teker teker bitiriyoruz. Bu açılışları da yaparak siz değerli hemşerilerimizle paylaşıyoruz.

İnşallah çok yakında açılışını yapacağımız Kültür Kongre Merkezi, yine geçen yıl açılışını yaptığımız Su Eğlence Dünyası, spor tesislerimiz, mahalle konaklarımız, alt geçitlerimiz, üst geçitlerimiz ve tabi ki Hamsu Vadisi projemiz son derece önemli projemiz. Bunun yanında vaat etmiş olduğumuz Katı Atık Bertaraf Tesisimiz, Evsel Atıkları Bertaraf Tesislerine ilişkin de tüm proje çalışmalarımız bitti. İnşallah Katı Atık Bertaraf Tesisi için önümüzdeki haftadan itibaren arazi çalışmaları başlayacak. Evsel Atıklar Bertaraf Dönüşüm Tesisi noktasında da proje ihalesi bitti. Yapım noktasında da inşallah kısa sürede İller Bankası aracılığıyla proje yapım ihalesi yapılacak ve 2014 başlarında inşallah inşaatına başlamış olacağız.

 

‘Hamsu Vadisi’ni Bilecik’e kazandırma noktasında 15 yıllık bir çalışma ortaya koyduk’

 

Hamsu Vadisi Bilecik’in atıl olan alanlarından birisiydi ve halkımızın dilinde olan fakat göremediği, kullanamadığı bir alandı. Burada yapmış olduğumuz planlama ve projeyle Hamsu Vadisi’ni Bilecik’e kazandırma noktasında 15 yıllık bir çalışma programını ortaya koyduk. Bu daha ilk 5 yılı, bu 5 yılda vadinin içine girmek ve bu vadiyi bu anlamda temizleyerek halkımızın hizmetine açmak vardı. Çok şükürler olsun ki yakın zamanda onun da açılışını yapacağız vadi geçmiş fotoğraflarına baktığımızda tanınmayacak noktaya geldi. Buradan Şeyh Edebali Hazretleri’nin bulunduğu alana kadar bin 500 metrelik bir yürüyüş parkurunu bitirdik. Proje içerisinde burada değişik etkinlik alanları da mevcut. Bunlardan bir tanesi Osmanlı El Sanatları Üretim Merkezimiz, bunu yaptık. Buz Paten Pisti inşallah yakında yapacağımız buradaki başka etkinlik alanlarıyla da birlikte çok daha önemli olacak. Yine bu alan içerisinde butik bir otelin yapımını düşünüyoruz. İçerisinde sosyal tesisleriyle güçlendirilmiş ve inşallah karış tarafta yapacağımız kentsel dönüşüm Osmanlı Konaklarıyla birlikte buranın tablosu bir bütün olarak tamamlanmış olacak.

 

‘Diğer şehirlerde olup Bilecik’te olması hor görülen hiçbir hizmet olamaz’

 

Açılışını yapacağımız buz pisti bazıları için uç bir nokta olabilir. Ama biz şunu hedefliyoruz, Bilecik’te yaşayan her kardeşimiz, her hemşehrimiz hizmetin en iyisine layıktır. Diğer şehirlerde olup Bilecik’te yapılmayan veya yapılması hor görülecek hiçbir hizmet olamaz. Bilecik’teki çocukta istediği zaman imaj anlamında buz paten pistinde kayabilmeli, golf oynayabilmeli, go-karta binebilmeli ve bu tür etkinlikleri veya su kayağı yapabilmeli bu anlamda gençlerimizin de bunların hakkı olduğunu düşünüyoruz. Bunu yaparken bizim vatandaşımızın asli sorunlarını ihmal etme gibi bir konumumuz bir durumumuz yok. Bir taraftan tarihe, tarihimize, geçmişimize sahip çıkarken gelecek zaman diğer taraftan da bu zamanı ve gelecek nesillerimize ilişkin de yatırımlar noktasında emin adımlarla ilerliyoruz. Öncelikle bu buz pistimizin bu hale gelmesinde katkısı bulunan tabi ki yerin tahsisini vererek bizlere büyük katkı sağlayan başta Valimiz olmak üzere İl Özel İdaremize ve İl Genel Meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum. Yine tekrar bizim talebimiz üzerine inşallah tahsis ettiler. Yanda yapacağımız mini golf sahamızın yapımı noktasında da bu anlamda teşekkürlerimizi sunuyorum.

 

‘Bizim en önemli gücümüz birlik ve beraberlik’

 

Türkiye gerçekten önemli noktalarda, önemli noktalara gidiyoruz ve bundan korku duyanlar oluyor. Bizim en önemli gücümüz ve en önemli zaafımız birlik ve beraberlik. Birlik ve beraberlikte olduğumuz sürece gücümüze güç ekleniyor. Ama içimize fitne girdiğinde maalesef ciddi şekilde zafiyetler yaşıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bizim bir sloganımız var, hep birlikte daha iyiye daha güzele gidelim. Hep güzel anlarda güzel zamanlarda buluşmak dileğiyle. Tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum.”

 

 

“Bilecik’te her gün yeni bir imkana kavuşuyoruz”

Başkan Yağcı’nın konuşmasının ardından Vali Halil İbrahim Akpınar bir konuşma yaptı. Vali Akpınar konuşmasında şunları aktardı:

“Bilecik küçük yüz ölçümü az nüfusu olmasıyla hep dilimizde ilk önce böyle başlıyoruz ama dinamik bir şehir her gün yeni yatırımlar yapılıyor. Gerek kamu imkanlarıyla yapılan yatırımlar gerekse özel sektörün yaptığı yatırımlarla her gün biraz daha yol alıyor ve emin adımlarla da ileriye doğru gelişiyor. Çevresi itibariyle zaten çok güzel bir şehir. %60’ı ormanlarla kaplı, etrafında onlarca göl, gölet, baraj barındıran, her birinde ayrı bir güzellik barındıran bir şehir ama şehir içerisinde de yapılan bu yapılarla belediyemizin yaptığı bu eserlerle hem gündelik hayatta çocuklarımızın, gençlerimizin kullanacağı alanlar oluşuyor hem de her gün yeni bir imkana kavuşuyoruz. İnşallah her gelecek olan gün Bilecik için daha güzel, daha iyi, daha seviyeli bir şekilde yaşamamızı sağlayacak. Bizlere hepimize faydalı olacak. Hayırlı olsun.”

Bilecik Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin folklor gösterisinin ardından Bilecik Belediyesi Buz Pisti’nin açılış kurdelesi kesildi. Tesisi gezen katılımcılara daha sonra şifalı pilav ile ayran ikramı yapıldı.ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam