• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK HALKINI KURU GÜRÜLTÜ YAPARAK MEŞGUL ETMESİNLER

BİLECİK HALKINI KURU GÜRÜLTÜ YAPARAK MEŞGUL ETMESİNLER

Bilecik Belediyesi Haziran ayı belediye meclisinde tartışmalara konu olan ‘Elin Sinoplusu’ yönündeki iddialara yönelik açıklamada bulunan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Bilecik gündeminin boş şeylerle meşgul edildiğini ifade ederek “kuru gürültü yapmasınlar’ dedi.

Başkan Semih Şahin, gündemle ilişkili yaptığı açıklamada insanları yalan yanlış şeylerle töhmet altında bırakmasınlar ifadesinde bulunarak; “Faşizanlık-demokratlık karşıtlığından gidersek Meclis’teki Komisyon oluşumlarını nasıl yaptığımı, ardından da beğenmedikleri bu Meclis’te bile AK Partililerin ne kadar süre ile konuştuğunu, diğer partilerin ne kadar konuştuğunu dakika dakika vereceğim. Canlı yayında var, açıp izlesinler, kuru gürültü yapmasınlar, insanları yalan yanlış şeylerle töhmet altında bırakmasınlar, böyle şeyler olmaz, Meclis burası” dedi.

“Bırakın benim Meclis Başkanı olmamı iki kişi konuşurken söz kesmek adab-ı muaşeret kurallarına aykırıdır”

Diğer yandan Meclis’te demokratik bir Meclis oluşması için nispi temsil sistemini uyguladığını belirten Başkan Şahin; “bir Meclisin demokratik olup olmadığının göstergesi Meclisin oluşumuyla olur. Bakın ben nispi temsil sistemini tercih ettim ki istersem çoğunluğu da tercih edebilirdim, benden önceki dönemlerde yapıldığı gibi. Ben azınlığa düşmeyi göze alıp sadece demokratik katılım için herkesin söz hakkı olsun diye nispi sistem yapıyorum ve her partinin Komisyonlarda üyesi var. Bizim Meclisimizde her parti temsil ediliyor. Bırakın benim Meclis Başkanı olmamı iki kişi konuşurken söz kesmek adab-ı muaşeret kurallarına aykırıdır. Bundan önce neden böyle bir tartışma çıkmadı da bu Mecliste çıktı, bundan önceki Meclislerde Çetin bey benim sözümü hiç kesmiyordu, yine çok konuşuyordu, bende ona söz veriyordum. İlk kez benim sözümü kesti, sözümü kestiği için uyarıda bulundum, bu dediğim gibi adab-ı muaşeret kuralıdır” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam