BİLECİK İHH’DAN BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM ELİ

BİLECİK İHH’DAN BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM ELİ

Suriye'de Bayırbucak Türkmenlerine karşı yapılan saldırılar karşısında sessiz kalmayan Bilecik İHH İnsani Yardım Derneği, Esed rejimi ve diğer dış güçlerin   havadan ve karadan orantısız bir güç kullanmak suretiyle katlettiği Bayır-Bucak Türkmenleri'nin yanında olduklarını belirtti.

Yıldırım’ın açıklaması şu şekilde oldu:

“. Bayır Bucak'taki kardeşlerimizin başına gelen bu zulüm yeni değildir. Bayır Bucak Türkmenleri Haçlılara karşı çetin savaşlar vermiş, Fransız mandasına karşı yiğitçe direnmiş, nemrut Baas rejiminin asimilasyon politikalarına karşı dik durmuş ve son olarak katil Esed'in acımasız saldırılarına karşı mücadele vermekte olan kutlu bir davanın yılmaz bekçileridir.

                Esed rejiminin katilleri, bugünlerde bir takım dış güçlerin havadan yaptığı kalleşce bombardımanın desteğini de alarak, başta Türkmen dağı olmak üzere tüm Lazkiye bölgesinde hakim olma çabasına girişmişlerdir.

                Hemen sınırımızın dibinde olan bu acımasız savaşta, elindeki çok küçük imkanlarla çok büyük bir işler başaran Bayır-Bucak Türkmenlerinin, katletilmesini ve yalnız bırakılmalarını asla istemiyoruz. Bayır-Bucak ile aramızdaki sınırlar, kağıt üzerinde olan sınırlardır ki kardeşlerimizle olan gönül bağının bir sınırı yoktur.

                Bayır Bucak'ta yapılan bu katliama bugün biz susarsak; buna ne gönül razı gelir ne de gönlün sahibi olan Allah razı gelir. Suriye Türkmenleri'nin başına bomba yağdıranlar bilmelidirler ki nice az bir topluluk, Allah'ın izniyle çok bir topluluğa galip gelmiştir.

                Herkesin üzerine düşen mesuliyetler vardır. Kayı boyu yani Bilecik, Bayır-Bucak'ı asla yalnız bırakmayacaktır. Bizler ilimizde, elimizdeki imkanlarla bir yardım kampanyası başlatıyoruz. Yardım kampanyamıza, her zaman desteklerini esirgemeyen Bilecikliler, inanıyoruz ki yine destek vereceklerdir. İlimizde bulunan sivil toplum örgütleriyle, sendikalarla, kanaat önderleriyle hafta içi hızlı bir şekilde istişare edip, yardım kampanyamızın detayları hakkında kamuyona bilgi vereceğiz. Ayni ve nakdi yardımlar ilimiz genelinde toplanacak olup, İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla başta Bayır-Bucak Türkmenlerine gönderilecektir.

                Bu vesileyle Suriye'nin gerçek sahipleri olan; haksızlığa, adaletsizliğe, zulme muhalif tüm kardeşlerimizi saygıyla selamlıyor, en kalbi duygularımızla dua ediyoruz.”

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam