Bilecik iki yeni spor tesisine hazır

Bilecik iki yeni spor tesisine hazır

Vali Nayir Bahçelievler  mahallesinde yapılan kapalı yüzme havuzu ve  İstasyon Bölgesi Karasu Vadisi’nde yapılan kapalı spor salonlarının yapımı tamamlanmış halini inceleyerek, yapılan tesisleri kamuoyuyla paylaştı. İlk olarak kapalı yüzme havuzunu ziyaret eden Nayir Gençlik Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk’tan da çalışmalar hakkında bilgi alırken daha sonrasında ise kapalı spor salonunu ziyaret etti.

Tesislerde hala eksikliklerin olduğunu belirten Nayir, bu eksikliklerin de giderildiği zaman Bilecik’e çok önemli imkânlar kazandırılacağını belirtti. Nayir,”Henüz kullanıma açılmamış yerler var. İlimizin sporuna önemli katkılarının olacağını düşündüğümüz iki ayrı tesis sahibi olduk. Devletimizin büyük masraflar yaparak harcamış olduğu hazırlamış olduğu imkanları artık ilimizin bütün insanlarının kadın, erkek, yaşlı, genç, herkesin hizmetinde. Dileriz en kısa zamanda diğer eksiklikleri de tamamlanır. Hizmete açılmış olur. İlk etapta bu güzel görüntüyü paylaşalım istedik. İnşallah bunlar da tamamlandığında bu boş olan alanları kullanan insanları da görürüz.”dedi.

Kapalı yüzme havuzu ve spor salonunun teknik özelliklerini paylaşan İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Havuz:

Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından 18/07/2013 tarihinde ihaleye çıkarılıp, Aslantürk İnşaat A.Ş. tarafından yapımına başlanan havuz inşaatı bitirilerek, 17/12/2014 tarihinde Geçici Kabulü yapılarak teslim alınmıştır.

Yarı Olimpik Havuzun maliyeti 3.964.000,00-TL’dir. 500 seyirci kapasiteli havuz 6 kulvarlı olup; 25×13,5 mt. ebatlarında, derinliği ise 205 cm’dir. Soyunma odalarında 160 adet malzeme dolapları mevcuttur. Çocuk havuzu 13,5 mt. Uzunluğunda, 60 mt.,80 mt. ve 100 mt. derinliklerinde olup; çocuklarımız için hizmet vermeye hazırlanmıştır. Ayrıca havuzda engelliler için seyirci yeri, asansör, soyunma odaları, duşlar ve tuvaletlerde mevcuttur.

Sosyal bir tesis olarak da düşünülen havuzun idareci odası, sağlık odası, kafeteryası, masaj odaları, saunası, step, aerobik salonu ve masa tenisi alanı da mevcut olup; çocuk ve gençlerimize, büyük bay ve büyük bayanlara olmak üzere haftanın 6 (altı) günü belli saatlerde programımız dahilinde yüzme kursu ve çalışmaları yapılacaktır. Herhangi bir olağanüstü durumlarda sığınağı bulunmaktadır. Havuz binası 2200 m² alana oturmakta olup; çevre alanı ile birlikte 9.672,98 m² alanımızda çevre yeşil alanları, araç park yerleri şeklinde düzenlenmiştir.

Spor Salonu :

İhalesi Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan 2000 Seyirci Kapasiteli Spor Salonu Aksu İnşaat A.Ş. ‘ye 21/05/2012 tarihinde yer teslimi yapılarak inşaatı başlatılmıştır. Çalışmaları aralıksız devam eden Spor Salonu inşaatı 14/03/2014 Tarihinde bitirilerek geçici kabulle teslim alınmıştır. Salonun proje tutarı 7.139.000,00-TL. olup; sözleşme bedeli 6.050.000,00-TL.’dir.

Salon 4430 m²alana oturmuş olup; standart ana salonun dışında 4 antrenman salonları, bulunmakta, 6 adet soyunma odası, 4 adet hakem odası, idareci odaları, protokol odası, basın ve toplantı odaları ayrıca engelli asansörü ve tuvaletleri de mevcuttur.

Yüzme Havuzumuz ve Spor Salonumuz sporcularımıza ve tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun.”

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam